Třiatřicetiletý Radko Gudas získal nejvyšší smlouvu své kariéry v zámoří, co se týká průměrného příjmu na jednu sezonu. Dosud bylo jeho maximem 3,35 milionu dolarů, když se v roce 2016 upsal na čtyři roky Philadelphii za 13,4 milionu dolarů.

Český útočník Eduard Šalé na sebe obléká dres Seattlu Kraken, který si brněnského odchovance vybral z 20. místa
Brněnské eso mezi Krakeny. Se Šalém nikam nespěcháme, říká bývalá ikona Komety

V dresu Panthers odehrál Gudas tři sezony, během nichž vydělal celkem 7,5 milionu dolarů. Dnes se stal nechráněným volným hráčem a mohl si vybírat, kam povedou jeho další kroky. Anaheim je jeho pátým působištěm v NHL. V minulosti hrál také za Tampu Bay a Washington.

V poslední sezoně odehrál důrazný bek v základní části 72 zápasů a připsal si 17 bodů za dvě branky a 15 asistencí. K úspěšnému tažení až do finále Stanley Cupu pomohl v 21 utkáních play off třemi nahrávkami. Vyhrál statistiku hitů, jichž rozdal 91. S 35 zblokovanými střelami byl sedmý. Finále přitom dohrával s výronem kotníku.

Celkem má Gudas v základní části NHL na kontě 682 startů, 164 bodů (33+131), 73 kladných bodů v hodnocení účasti na ledě a také 843 trestných minut. Ve vyřazovacích bojích si za 57 utkání připsal gól a devět asistencí.