Radost na Slovensku: Slovan má jistý postup v KHL, zářil Kašpar

Bratislava - Hokejisté Slovanu Bratislava si dva zápasy před koncem základní části KHL zajistili účast ve vyřazovacích bojích o Gagarinův pohár. Svěřenci trenéra Miloše Říhy potřebovali v dnešním utkání proti Dinamu Riga alespoň bod a získali dva díky vítězství 3:2 v prodloužení.

8.2.2016

Hokejisté Slovanu BratislavaFoto: ČTK/IMAGO

Slovan je posledním osmým postupujícím mužstvem ze Západní konference a v prvním kole play off se utká s nejlepším týmem základní části CSKA Moskva, jenž nasbíral o téměř čtyřicet bodů víc. Ve Východní konferenci se bude po reprezentační pauze bojovat ještě o dvě místa.

K pojišťovací výhře nad Dinamem Riga pomohl útočník Lukáš Kašpar, jenž překonal Jakuba Sedláčka v brance hostů ve 24. minutě a vstřelil druhý gól svého týmu. Dinamu se v třetí třetině podařilo vyrovnat a dovést zápas do prodloužení, v jehož poslední minutě rozhodl Rok Tičar právě po Kašparově přihrávce.

Jednu asistenci si v dresu vítězů připsal i Václav Nedorost.

Kontinentální hokejová liga:

Slovan Bratislava - Dinamo Riga 3:2 v prodl. (za domácí Kašpar 1+1, Nedorost 0+1).

Zvrat v miliardovém obchodu. Škodu Transportation má koupit PPF Petra Kellnera

Jeden z největších obchodů tohoto roku je nyní u konce. Plzeňskou Škodu Transportation podle čtyř zdrojů Hospodářských novin získá skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera. Informoval o tom server iHned.

Komentář Kateřiny Perknerové: Vojtěch Filip, génius reálpolitiky

Komunistická strana Čech a Moravy vyhrála sněmovní volby. Tedy ne na první dobrou, ale na druhou ano. Ačkoli skončila až pátá se 7,76 procenta hlasů, její předseda Vojtěch Filip dokázal za poslední měsíc to, co nikdo před ním.

Pirát z Olomouce je ve vedení Sněmovny. Nesmím přibrat, usmívá se Pikal

/ROZHOVOR/ Místopředseda Pirátské strany Vojtěch Pikal z Olomouce byl také zvolen místopředsedou Poslanecké sněmovny.

Úsek Pražského okruhu získal kladné stanovisko EIA

Úsek Pražského okruhu mezi Běchovicemi a D1 v pátek získal kladné stanovisko vlivu na životní prostředí (EIA). Informovalo o tom ministerstvo životního prostředí. Úsek označovaný číslem 511 by se mohl začít v roce 2020.