Ani v druhém utkání semifinálové série Východní konference nenalezli hokejisté New Yorku Rangers recept na Pittsburgh Penguins. Na rozdíl od prvního vzájemného střetnutí, které domácí Tučňáci získali v poměru 5:4, nevidělo 17 132 diváků v Mellon Areně žádné brankové hody. Penguins zvítězili 2:0 a stejnou podobu má před newyorskými odvetami i celkové skóre série.

První branka padla ve čtrnácté minutě druhé třetiny. V přesilovce se před brankou Henrika Lundqvista nejlépe zorientoval Jordan Staal, asistence si u jeho trefy připsali Jevgenij Malkin a Ryan Whitney. Na ledě v tu chvíli byl i střelcův starší bratr Marc, jenž ovšem hájí barvy protivníka.

Definitivní podobu dal výsledku Adam Hall sedmnáct vteřin před koncem. Při power play Rangers poslal puk do prázdné branky. Přihrávali mu Rob Scuderi a Sergej Gončar.

Hosté přitom mohli v závěru vyrovnat. Právě v power play se Martin Straka pokoušel procedit kotouč mezi Fleuryho betony. Puk se nakonec opravdu dostal za brankovou čáru, rozhodčí však už předtím přerušil hru, neboť měl dojem, že byl kotouč domácím brankářem pokryt.

Hrdinou zápasu se stal právě gólman domácích Marc-Andre Fleury. Ten si poradil se všemi šestadvaceti střelami Jezdců a připsal si tak už druhé čisté konto v play-off.

Jezdci se nyní nenacházejí v příznivé situaci. Otočit sérii ze stavu 0:2 se jim povedlo naposledy v roce 1996, když v prvním kole vyřadili Montreal.

Dallas opět vyloupil San Jose, vede už 2:0

Velmi rázně vstoupil do semifinále Západní konference tým dallaských Hvězd. I napodruhé skously čelisti Žraloků naprázdno, tentokrát domácí prohráli 2:5. Přitom ještě po druhé dvacetiminutovce odcházeli domácí do kabin s hubeným vedením 2:1.

Jenže v poslední dvacetiminutovce na ledě čarovaly Hvězdy a nasypali domácím čtyři branky. „Máme v play off fantastické třetí třetiny,“ radoval se střelec jedné z branek Mike Modano. „Byl to pro nás úspěšný výlet. Teď je na nás, abychom to doma potvrdili. Víme, že konec je ještě daleko, ale ty dva dny tady byly skvělé. Každé střídání jsme vypadali hladově.“

Naposledy se Dallas do finále konference podíval v roce 2000, kdy na cestě do finále Stanley Cupu přešel právě přes San Jose. Že by se historie opakovala? Zabránit se tomu i dnes snažil domácí Milan Michálek, ale ani jeho trefa ve 35. minutě na 2:1 nestačila.

„Začali jsme dobře a vedli, ale nechali jsme si to proklouznout mezi prsty. To se již nesmí opakovat. Musíme tam jet a dvakrát vyhrát. V cizích arénách jsme letos hráli dobře,“ burcuje před dvěma odetami v Dallasu Michálek.

Hvězdou utkání byl zkušený Brad Richards, který byl v poslední třetině u všech čtyř gólů hostí. První sám vstřelil, na zbylé přihrál. „Prvních pět třetin (dvojzápasu – pozn. red.) jsem trochu bojoval sám se sebou, ale snažil jsem se zlepšit. A někdy se prostě najednou chytíte,“ vysvětloval bodovou explozi Richards.

VÝSLEDEK:

Pittsburgh – New York Rangers 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
34. Staal, 60. Hall. Střely na branku 32:26.
Stav série 2:0.

San Jose – Dallas 2:5 (1:1, 1:0, 0:4)
Branky: 11. Pavelski, 35. Michálek – 54. a 59. Hagman, 16. Ribeiro, 43. Richards, 44. Modano. Střely: 31:26.
Stav série: 0:2.