Rangers znovu propadli a jsou mimo postupovou osmičku

New York - Fanoušci hokejového klubu New York Rangers museli v Madison Square Garden překousnout další propadák. Domácí tentokrát nestačili na Philadelphii a prohráli vysoko 2:6. Z posledních pěti zápasů si Jezdci připsali jediný bod za remízu v řádné hrací době proti Edmontonu.

11.1.2008

Ilustrační foto - Shawn Avery padá tvrdě k zemi, Rangers ztratili další bod.Foto: REUTERS/Lyle Stafford

Výsledková krize se odrazila i na postavení týmu vtabulkách. VAtlantické divizi spadli Rangers na poslední místo a vypadli i znejlepší osmičky Východní konference, zajišťující postup do playoff.

Hosté po dvou trefách obránce Hollwega prohrávali už 0:2, ale zápas dokázali dokonale otočit. Hvězdou večera byl kanadský útočník Scott Hartnell, který vrozmezí 31. a 42. minuty zaznamenal čistý hatrick. Po dlouhé době způsobené zraněním se divákům představil i Simon Gagne, a i on se radoval zgólové trefy, když v55. minutě brankový účet utkání uzavřel.

Detroit neuhlídal Gáboríka

Gólovu přestřelku viděli diváci v Detroitu. Hosté z Minnesoty si tu vyšlápli na nejlepší tým NHL a zvítězili 6:5 po samostatných nájezdech. Udělali tak velkou radost novému majiteli klubu, kterým se stal Craig Leopold, bývalý vlastník Nashvillu Predators. Celá transakce zatím nebyla schválena vedením soutěže, zřejmě se tak ale v brzké době stane.

Na branku Martina Škouly sice rychle odpověděl nejproduktivnější hráč domácích Henrik Zetterberg, hosté však přesto vyhráli první třetinu 2:3, což bylo pro další vývoj utkání určující. Střelecká převaha Detroitu se postupujícím časem zvyšovala a vyústila v 59. minutě vedoucí brankou Clearyho, kterému nahrával Jiří Hudler. Hostující tým však nesložil zbraně a za pouhých 19 sekund dokázal Belangerem vyrovnat. Zápas tak dospěl do prodoužení. Vněm branka nepadla a ke slovu tak přišly samostatné nájezdy.

Jediným úspěšným exekutorem vdresu Red Wings byl Hudler, naopak Dacjuk ani Zetterberg na náhradního brankáře Hardinga nevyzráli. Na druhé straně si počínali lépe Rolston a Gáborík, který tak k brance a dvěma asistencím ze základní hrací doby přidal i vítěznou trefu a právem byl vyhlášen největší hvězdou utkání. V příštím duelu narazí Rudá křídla v souboji dvou nejlepších týmů NHL na Senátory z Ottawy.

Florida vyhrála vAtlantě

Samostatné nájezdy rozhodovaly i vAtlantě, a i zde byl nakonec úspěšnější hostující celek. Florida sTomášem Vokounem vbrance vydolovala vdůležitém souboji dva body za vítězství 3:2, když obě branky během vymezených šedesáti minut obstarali čeští hráči.

Ve 47. minutě odpověděl na vedoucí branku Roberta Holíka Rostislav Olesz, o šest minut později se po přihrávce stejného hráče prosadil i Kamil Kreps. Tomáš Vokoun zaznamenal 26 zákroků (úspěšnost 92,86 %), a pokryl i dva nájezdy. Rozhodující penaltu proměnil kapitán hostí Olli Jokinen.

Série Pittsburghu pokračuje

Poosmé za sebou se radovali hokejisté Pittsburghu a prožívají tak nejdelší vítěznou sérii od roku 1999, kdy slavili deset výher vřadě. Snadným soustem jim tentokrát byl předposlední celek ligy Tampa Bay, který zdolali 4:1. Třemi asistencemi se blýskl Petr Sýkora.

Výsledky:

New York Rangers - Philadelphia 2:6 (2:0, 0:3, 0:3)

Branky: 5. a 8. Hollweg - 31., 42. a 49. Hartnell, 21. Knuble, 29. Růžička, 55. Gagne

Střely na branku: 41:30

Diváci: 18200

Carolina - New Jersey 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)

Branky: 23. Aucoin - 13. Zajac, 38. Eliáš, 53. Gionta, 59. Brylin

Střely na branku: 21:24

Diváci: 17173

Atlanta - Florida 2:3 SN (0:0, 1:0, 1:2 - 0:0)

Branky: 36. Holík, 50. Kovalčuk - 47. Olesz, 53. Kreps (Olesz), rozhodující nájezd Jokinen

Střely na branku: 28:40

Diváci: 14805

Boston - Montreal 2:5 (0:2, 1:1, 1:2)

Branky: 35. Ward, 43. Lučič (Krejčí) - 52. a 59. Dandenault, 11. Plekanec, 12. Lapierre, 34. Kovaljov (Plekanec)

Střely na branku: 25:33

Diváci: 17565

Ottawa - Buffalo 3:2 SN (0:0, 2:0, 0:2 - 0:0)

Branky: 21. Donovan, 38. Alfredsson, rozhodující nájezd McAmmond - 42. MacArthur, 53. Paille (Kotalík)

Střely na branku: 25:24

Diváci: 19843

Tampa Bay - Pittsburgh 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)

Branky: 25. Ranger - 33. a 35. Staal (na obě Sýkora), 58. Malone (Sýkora), 60. Malkin

Střely na branku: 36:29

Diváci: 20426

Detroit - Minnesota 5:6 SN (2:3, 2:1, 1:1 - 0:0)

Branky: 6. Zetterberg, 20. Filppula, 28. Drake, 29. Kronvall, 59. Cleary (Hudler) - 19. a rozhodující nájezd Gáborík, 5. Škoula, 19. Fedoruk, 23. Foy, 60. Belanger

Edmonton - Phoenix 5:2 (3:0, 2:1, 0:1)

Branky: 2. Moreau, 3. Brodziak, 10. Souray, 30. Nilsson, 39. Grebeškov - 37. Ballard, 47. Boynton.

Střely na branku: 33:31

Diváci: 16839

San Jose - Vancouver 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Branky:
15. Rivet, 26. Roenick, 47. M. Michálek - 53. Kesler

Střely na branku: 31:21

Diváci: 17496

Los Angeles - Toronto 5:2 (4:0, 1:1, 0:1)

Branky: 14. a 20. Brown, 3. Calder, 18. Frolov, 27. Blake - 36. Antropov, 52. Tucker

Střely na branku: 24:50

Diváci: 18 118

11.1.2008 VSTUP DO DISKUSE

Protestní akce zaměstnanců ArcelorMittal.
1 13

Odmítáme být levnou pracovní silou pana Mittala, volali odboráři

Vteřiny dne 14. prosince 2017

Vteřiny dne. Rychlý přehled pro ty, kteří nemají čas číst

Údajná bankovní loupež v Brně. Policisté zasahovali v Masarykově ulici

/FOTOGALERIE/ Chvíle napětí zažili zaměstnanci i zákazníci brněnské pobočky Raiffeisenbank v Masarykově ulici. V odpoledních hodinách se tam podle svědka muž dožadoval peněz. Hrozil údajně bombou.

Budu kandidovat sám za sebe, oznámil Putin

Současný ruský prezident se nebude o post hlavy státu ucházet za Jednotné Rusko. Opozice by zemi uvrhla do chaosu, varoval Putin během konference.

Sežehnou vás plameny válek, hrozí Islámský stát Američanům. Kvůli Trumpovi

Islámský stát pohrozil Spojeným státům chystanými útoky na americkém území. Teroristická organizace tak reagovala na uznání Jeruzaléma coby hlavního města Izraele ze strany amerického prezidenta Donalda Trumpa. O výhružce Islámského státu informovala agentura Reuters s odvoláním na sociální sítě.