Na tento výlet do Detroitu rozhodně jen tak nezapomene. S týmem Calgary dorazil na utkání proti domácím Rudým křídlům o den dříve, proto se rozhodl využít volného času a doprovodil své parťáky na společnou večeři. To však netušil, že se zprvu klidný večer nakonec promění v hotovou noční můru.

Švédský obránce Rasmus Andersson vyrazil do restaurace v centru města vlastní cestou, toužil se totiž projet na oblíbené koloběžce. Zbytek výpravy Flames se ale jeho příjezdu vůbec nedočkal. V tu chvíli neměl nikdo tušení, co se šestadvacetiletému zadákovi přihodilo.

David Pastrňák se raduje se spoluhráči ze vstřelené branky.
NHL ve stínu konkurence. Vytrácí se rivalita a chybí marketing hvězd, míní Hejda

První informaci přinesl nervózním spoluhráčům až sám Andersson, který se zrovna nacházel na nemocničním lůžku po vážné dopravní nehodě. Když přejížděl silnici na přechodu pro chodce, byl sražen jedoucím autem. Otřeseného hokejistu musela záchranka okamžitě odvézt do nemocnice, kde následně absolvoval sérii nutných vyšetření.

Na nehodu si vůbec nepamatuje

Nakonec byl poměrně brzy propuštěn do domácího léčení, nicméně ani tam nestrávil příliš mnoho času. Jeho stav se navzdory mírnému otřesení neustále zlepšoval, až po pouhé třízápasové pauze dostal od klubových doktorů opět zelenou. Jen osm dní od incidentu, který jej málem připravil o holý život.

„Asi budu nějaký čas více opatrný. Nebudu lhát, bylo to naprosto traumatizující a děsivé. Upřímně, mám štěstí, že jsem vůbec naživu,“ přiznal Andersson po svém návratu do akce. Tak trochu ikonicky opět proti Detroitu, tentokrát však na domácím ledě.

„Stále pořádně nevím, co se stalo. Jste na cestě na nějaké místo a najednou se probudíte v sanitce,“ prozradila hvězda Calgary novinářům s tím, že si vůbec nepamatuje, jak k vážné nehodě na přechodu došlo.

Jakub Vrána slaví gól v dresu Detroitu.
Moje budoucnost? Nevím víc než vy. Vrána promluvil o krušných časech za mořem

Až neuvěřitelně brzký návrat na led považuje Andersson za hotový zázrak. Stejně jako výsledek celé děsivé situace. „Než jsem byl vůbec schopný říct, jak se jmenuju, tak už jsem byl na rezonanci. Jsem vděčný za každého, kdo pracuje v detroitské nemocnici,“ dodal s povděkem.

A rozhodně se ulevilo také vedení organizace, jelikož švédský zadák patří v letošním ročníku NHL mezi největší opory zadních řad Calgary. Na svém kontě má již 36 kanadských bodů (7+29) a v závěrečném boji o místenku do play-off bude hrát jednu z klíčových rolí.

„Prošel si nelehkým obdobím, ale jsme rádi, že ho máme zpět v týmu. Je pro nás důležitým hráčem na ledě i mimo něj,“ řekl na adresu Anderssona generální manažer Flames Brad Treliving.