Hned sedm jich svěřenci trenéra Filipa Pešána nasázeli v neděli Zlínu. „Myslím si, že doma hrajeme dobře. Jsme aktivnější a soupeři u nás brání víc, než když hrají na svém ledě. Doufám, že si střeleckou pohodu udržíme, ale čeká nás úplně jiné utkání. Výhra nad Zlínem proti Kometě vůbec nic neznamená,“ hlásí na klubovém webu brankář dvanáctého Liberce Roman Will.

Zápas brněnských a znojemských korfbalistů.
Znojemští korfbalisté využili nepřesnou brněnskou střelbu

Bílí Tygři vynikají především důraznou a nátlakovou hrou ve třetině soupeřů. „S Libercem jsme za poslední dvě sezony odehráli spoustu duelů. Víme, že hraje dobře v útočném pásmu a předbrankovém prostoru, ze kterého v minulém utkání vstřelil pět branek. I proto bude důležitá hra v obranné třetině a zodpovědnější výkon,“ ví asistent brněnského kouče Kamil Pokorný.

Program extraligového týmu:13.30: ELH (Česká republika) – EBEL (Rakousko)
15.30: ELH – DEL (Německo)
19.00: ELH – Tipsport liga (Slovensko)


Narážel především na nepovedený nedělní duel Komety v Mladé Boleslavi, kde jeho svěřenci obdrželi pět branek. „Zápas nám nesedl hlavně v defenzivě. Ne pouze brankáři a obráncům, ale celým formacím, které musí hrát kompaktně a zajišťovat útočné situace, což se nám nedařilo. Musíme se k tomu vrátit,“ burcuje padesátiletý Pokorný.

K dispozici však nebude mít kanadského útočníka Alexandre Malleta, který v zápase s Mladou Boleslaví sestřelil Dominika Pacovského, za což obdržel stopku na jedno soutěžní utkání. „Máme trochu problémy se sestavou, protože vypadl kvůli trestu Mallet, nemocný je Martin Nečas a v pořádku není ani brankář Marek Langhamer,“ lituje.

I proto čtvrtá Kometa musela povolat další hráče. „Po dlouhodobém zranění se vrací Lukáš Nahodil, saháme i do Třebíče, kde se daří Petru Kratochvílovi a Tomáši Havránkovi. Povolali jsme samozřejmě i brankáře Karla Vejmelku,“ prozrazuje Pokorný.

S týmem je v Liberci i útočník Martin Erat, který se kvůli přípravě na extraligové utkání nezúčastnil představení areálu Olympijského festivalu na brněnském výstavišti. „Jde o sympatický projekt a ideální příležitost, jak děti ke sportu motivovat. Když si člověk jakýkoli sport vyzkouší, najednou jej začne vnímat úplně jinak. Třeba curling vypadá v televizi pohodově, ale ve skutečnosti je to dřina. Proto všem doporučuji, ať navštíví tolik sportovišť, kolik jen půjde,“ vzkazuje ambasador festivalu Erat.

Brněnský útočník Martin Nečas se zúčastní mezinárodního turnaje All Star Cup 2018, který se 17. února uskuteční v bratislavském Zimním stadionu Ondreje Nepely. Nečas si zahraje za tým složený z hokejistů české extraligy, který se v systému každý s každým utká s výběrem hráčů slovenské extraligy i německé a rakouské nejvyšší soutěže. Zápasy se budou hrát na dva patnáctiminutové poločasy se třemi hráči v poli a brankářem na každé straně. Trenér extraligového celku je bývalý reprezentační kouč Vladimír Vůjtek.

Ilustrační foto
Vypjatý duel. Makedonce nemáme rádi, zní z české kabiny