Za cíl si Plzeň naposledy vyhlédla hlavně brněnského útočníka Martina Erata. „Když to vezmu za sebe, tak bych také do někoho vlétl, a Plzeň reaguje úplně stejně. Ví, kteří hráči jsou víc šikovní, a kteří se dají rozhodit. Jestli chtěla urvat alespoň jeden zápas a nevypadnout ostudně 0:4, musela udělat cokoli,“ přemítal televizní hokejový expert Milan Antoš.

Jako první si lídra Komety vybral Miroslav Preisinger, který ve druhé třetině přijel jako třetí do souboje a Erata dohrál. „Šel jsem do něj jemně, možná to rozhodčí špatně viděl, ale pěstí jsem mu nedal. Měl jsem jen ruku na jeho tváři, ale určitě jsem do souboje nešel s úmyslem se bít. Každý tým si lídrů trochu víc všímá a snaží se je dohrávat,“ prohlásil Preisinger.

Boj o juniorský extraligový titulJunioři brněnské Komety v sobotu mohou získat extraligový mistrovský titul. V jednu hodinu odpoledne vyzvou ve druhém finálovém zápase Liberec. Kometa se v sérii hrané na dvě vítězství ujala vedení po středeční výhře 4:0 na severu Čech. Druhé klání startuje v jednu hodinu po poledni v DRFG Areně. Z juniorů, kteří nastoupili v prvním finále, si v této sezoně za A tým Komety zahrálo v extralize hned sedm hráčů – Jan Süss, Dalimil Mikyska, Adam Gajarský, Vojtěch Střondala, Luboš Horký, Petr Kratochvíl a Karel Plášek.


Do konfliktu se v emocích dostal Erat i krátce po závěrečné siréně, kdy se do sebe pustili s plzeňským obráncem Michalem Moravčíkem. „Erat je tak zkušený hráč, že to zažil několikrát. Je však pravda, že Brno hrálo v takové pohodě a jakýkoli kontakt jej rozhodí. Na druhou stranu chápu, že je Kometa nervózní, když už měla slavit, a najednou ji někdo dohrává. Jde o jednu z taktik, kterou umí Plzeň použít,“ sdělil Antoš.

Rány v posledním utkání rozdával hlavně zlý muž plzeňského mužstva Ryan Hollweg. Předvedl totiž sedm ze čtrnácti hitů svého týmu. „Hraje furt stejně, záleží, k čemu ho pustíme. Když si hrajeme s pukem vzadu, hráče samozřejmě trefí,“ řekl brněnský forvard Martin Zaťovič.