Za cíl si Plzeň naposledy vyhlédla hlavně brněnského útočníka Martina Erata. „Když to vezmu za sebe, tak bych také do někoho vlétl, a Plzeň reaguje úplně stejně. Ví, kteří hráči jsou víc šikovní, a kteří se dají rozhodit. Jestli chtěla urvat alespoň jeden zápas a nevypadnout ostudně 0:4, musela udělat cokoli,“ přemítal televizní hokejový expert Milan Antoš.

Ilustrační foto.
Královopolské volejbalistky doma zkusí srovnat krok

Jako první si lídra Komety vybral Miroslav Preisinger, který ve druhé třetině přijel jako třetí do souboje a Erata dohrál. „Šel jsem do něj jemně, možná to rozhodčí špatně viděl, ale pěstí jsem mu nedal. Měl jsem jen ruku na jeho tváři, ale určitě jsem do souboje nešel s úmyslem se bít. Každý tým si lídrů trochu víc všímá a snaží se je dohrávat,“ prohlásil Preisinger.

Boj o juniorský extraligový titulJunioři brněnské Komety v sobotu mohou získat extraligový mistrovský titul. V jednu hodinu odpoledne vyzvou ve druhém finálovém zápase Liberec. Kometa se v sérii hrané na dvě vítězství ujala vedení po středeční výhře 4:0 na severu Čech. Druhé klání startuje v jednu hodinu po poledni v DRFG Areně. Z juniorů, kteří nastoupili v prvním finále, si v této sezoně za A tým Komety zahrálo v extralize hned sedm hráčů – Jan Süss, Dalimil Mikyska, Adam Gajarský, Vojtěch Střondala, Luboš Horký, Petr Kratochvíl a Karel Plášek.


Do konfliktu se v emocích dostal Erat i krátce po závěrečné siréně, kdy se do sebe pustili s plzeňským obráncem Michalem Moravčíkem. „Erat je tak zkušený hráč, že to zažil několikrát. Je však pravda, že Brno hrálo v takové pohodě a jakýkoli kontakt jej rozhodí. Na druhou stranu chápu, že je Kometa nervózní, když už měla slavit, a najednou ji někdo dohrává. Jde o jednu z taktik, kterou umí Plzeň použít,“ sdělil Antoš.

Rány v posledním utkání rozdával hlavně zlý muž plzeňského mužstva Ryan Hollweg. Předvedl totiž sedm ze čtrnácti hitů svého týmu. „Hraje furt stejně, záleží, k čemu ho pustíme. Když si hrajeme s pukem vzadu, hráče samozřejmě trefí,“ řekl brněnský forvard Martin Zaťovič.

Ilustrační foto.
Zbrojovka oslaví výročí proti Slavii. Svátek kazí výkop utkání po obědě