Aby ne, vždyť si syn litvínovské legendy Roberta Reichla splnil hokejový sen. Třiadvacetiletý mladík zažil v dresu Winnipegu Jets vítěznou premiéru proti St. Louis a jako třetí Čech v historii se vydal ve stopách otce. „Táta se to dozvěděl až ráno, když jsem vstal a zavolal jsem mu. Prvně si myslel, že si dělám srandu, ale samozřejmě byl šťastný a moc mi to přál, takže to bylo parádní,“ líčil Reichel junior pro litvínovský klubový web.

Představitelé NHL a hráčské asociace NHLPA uvedli, že v nejbližší době zveřejní rozhodnutí o startu hokejistů na únorových olympijských hrách v Pekingu.
Brzy bude jasno. O startu hráčů z NHL v Pekingu se rozhodne v nejbližších dnech

Při svém debutu naskočil ve čtvrté formaci, na ledě strávil čtyři a půl minuty. „Utkání to bylo skvělé. Zážitek neskutečný, plná hala a vítězství k tomu. Pocity jsou krásné,“ rozplýval se. „Každý malý kluk si jednou přeje hrát v NHL. Pro každého je to sen zahrát si v nejlepší lize na světě a mně se ten sen stal skutečností. Úsilí, které jsem vynaložil do toho okamžiku, se zúročilo a ta práce, kterou jsem do toho investoval, se vyplatila. Je to neskutečný.“

Reichel nebyl draftovaný a do Severní Ameriky se vydal z rodného Litvínova v roce 2017. Po roce stráveném v celku Red Deer Rebels v juniorské WHL je už čtvrtou sezoně v AHL v týmu Manitoba Moose. Start v NHL bere jako zadostiučinění.

Prý to mám jen kvůli jménu

„Je to neskutečné zadostiučinění. Něco, po čem jsem vždycky toužil, a teď se to splnilo. Práce, čas, který jsem obětoval, a dostal jsem se až tam, kam jsem se dostal, to je neuvěřitelné. Tím, že jsem byl pořád spojován s tátou, srovnávaný, že nikdy nebudu tak dobrý jako on,“ připomněl Reichel neustálé srovnávání se svým slavným otcem, který je trojnásobným mistrem světa a olympijským vítězem.

„Tvrdilo se, že nejsem dobrý hokejista, že to mám jen kvůli jménu, tak je to pro mě taková satisfakce. Ověřil jsem si, že tvrdou prací a pílí se dá udělat všechno. Vypracovat se na takovou úroveň a splnit si tím sny. Mně se jeden splnil,“ prohlásil.

Trenér Filip Pešán na střídačce během Channel One Cupu v Moskvě.
Hrubec se styděl, Pešán nechápal. Hokejová reprezentace tápe a Peking se blíží

Debut mezi hvězdami NHL je pro něj další motivací. „Je to krásné se zařadit mezi naše legendy, které už v NHL hrály, a být vedle nich. Je to krásný pocit, ale tím to nekončí. Teď je přede mnou úkol se v týmu NHL udržet co nejdéle, takže pro mě žádná práce nekončí. Začíná další dřina, abych se tu dokázal udržet,“ má jasno. „Je to obrovská motivace. Musím se zlepšovat každý den, abych se tu udržel, takže pro mě je to neskutečná motivace,“ dodal Reichel.