Jasný pokyn zazněl: Večer zpět na hotelu. "Nechtěli jsme, aby se kluci úplně rozprchli. I proto jsou dopoledne tady," řekl asistent trenéra Ondřej Weissmann.

Jaromír Jágr, Jakub Voráček a spol. tak naplno využili možnosti luxusního zázemí, které v libeňské multifunkční aréně mají. Řada z nich šla do bazénu či sauny, zajezdila si na rotopedech, zašla do posilovny nebo na masáž. "Hodně kluků šlo do sauny. Dnešní den je určený k tomu, abychom zregenerovali, protože těch sil ubývá hodně," uvedl obránce Jakub Nakládal.

"Pro mě je důležitý spánek. Byl jsem se trochu vyjet na kole, zašel na masáž a pak se pomalu začnu připravovat na další zápas," doplnil další bek Jan Hejda.

Po obědě dostali všichni hráči volno a řada z nich se vydala domů za rodinami. Zejména hokejisté původem z Kladna nebo z Prahy.

"S přítelkyní půjdeme na kafe, zajedu určitě domů, tam mě táta seřve za výkony…," řekl s úsměvem útočník Tomáš Hertl. "Během mistrovství jsem v kontaktu spíš s bráchou, tátu si nechávám na později. Sice mě taky občas pochválí, ale spíš je kritický a vyčítá mi chyby, což je ale na jednu stranu i dobře, abych se pořád zlepšoval," doplnil.

Po delší době uvidí rodinu Hejda, za nímž právě dnes přiletí manželka s dětmi. "Nebude ale moc času, takže se uvidíme jen chvilku. Všichni to ale respektují, je to posledních čtrnáct dní sezony," řekl obránce Colorada, který trvale žije v Denveru.

Na rodinu se těšil i Martin Erat. "Vyrazím za synem a dcerou, které uvidím po deseti dnech. Vždy je dobré mít někoho u sebe, abyste si od toho všeho odpočinuli. A speciálně ty děti. Kdo je má, tak ví, že když jste s dětmi, tak se soustředíte na něco úplně jiného než na hokej a hlava si od něj uleví," podotkl.

Naopak hlavně se spoluhráči stráví odpoledne Nakládal. "Možná půjdeme s klukama někam na kávu, trošku posedět. Ale nic výjimečného to nebude," řekl bek finského TPS Turku, který se s manželkou a synem potká až ve středu. "Měli bychom se vidět aspoň na chviličku, protože dneska už taky něco mají. Dnes budu spíš odpočívat a jen se válet," konstatoval.

Trenéři se však i dnes budou věnovat přípravě na další zápasy. "Budeme si muset postupně rozebrat pondělní zápas a připravit video. Už máme ale za sebou dost hodin u videa, takže jsme si řekli, že to trochu zvolníme. Myslím si ale, že to Vláďa (Růžička) dlouho nevydrží," pousmál se Weissmann.