"Honza dohrával play off švýcarské ligy kvůli zraněnému žebru pod prášky tlumícími bolest a potřebuje se dát v následujících týdnech zdravotně dohromady, aby se mohl začít připravovat na další sezonu," uvedl generální manažer reprezentace Petr Nedvěd.

Kovář dovedl Zug k obhajobě titulu. Jeho tým porazil ve finále Curych, za který chytal jeho bratr Jakub, i přes nepříznivý vývoj 0:3 na zápasy. Stal se stejně jako loni nejproduktivnějším hráčem play off, když v 15 zápasech nasbíral 21 bodů za pět branek a 16 asistencí. Kovář se zúčastnil únorových olympijských her v Pekingu a loni vedl národní tým na mistrovství světa v Rize jako kapitán.

Finští hokejisté působící v ruské KHL nesmějí reprezentovat.
Platí tě Rusové? Zapomeň na národní tým. Skandinávci z KHL mají smůlu

Zadina naposledy nastoupil za Detroit 19. dubna na ledě Tampy Bay, pak se musel podrobit operaci slepého střeva. "Volal mi generální manažer Detroitu Red Wings Steve Yzerman, že Filip je krátce po operaci slepého střeva, a přestože existovala šance, že se dá do začátku mistrovství zdravotně dohromady, doktoři mu nakonec start na šampionátu nedoporučili," řekl Nedvěd.

Dvaadvacetiletý Zadina loni na šampionátu v Rize debutoval na velké mezinárodní akci. V této sezoně NHL si připsal v 74 zápasech 24 bodů za 10 branek a 14 asistencí. Celkem má v NHL šestka draftu z roku 2018 na kontě 160 utkání a 61 bodů za 25 tref a 36 přihrávek.