Dorazí tak Sobotka do Paříže? Devětadvacetiletý centr startoval na světových šampionátech v letech 2014 a 2015, byl i v kádru pro loňský Světový pohár. „Spojíme se s ním a uvidíme, jak je na tom zdravotně,“ řekl novinářům generální manažer národního týmu Martin Ručinský. O Jaškina prý trenér Josef Jandač a spol. nestojí.

Roman Červenka z České republiky přijímá gratulaci ke gólu od spoluhráčů (zleva) Jana Rutty, Tomáše Plekance a Romana Horáka.
Důležitá výhra. Češi smetli Bělorusko

K další změně v národním týmu už došlo. U týmu v pondělí skončil útočník Dominik Kubalík, místo kterého do francouzské metropole zamířil Petr Holík. Zlínskému forvardovi skvěle vyšla příprava a byl v původní nominaci na MS, ale na turnaji v Českých Budějovicích se v posledním zápase zranil a nahradil ho právě Kubalík. Holík už je ale fit.

„Zranění, které měl, už je v pořádku, cítí se výborně. V nominaci by byl, kdyby se nezranil. Dominik odlétá z toho důvodu, že dopředu věděl, jak na tom je – je jen na čekačce a my nechceme, aby to absolvoval druhý rok po sobě,“ řekl Ručinský. S dalšími změnami v kádru už se nepočítá, leda by se někdo zranil.

Radko Gudas z Philadelphie.
Česká obrana: nejčastěji pálí Gudas, nejvíc se zapotí Kempný