Na loňském mistrovství světa vytvořil silnou dvojici s Dominikem Furchem a šampionát by mu neměl utéct ani letos. Alespoň trenér Josef Jandač už dal najevo, že s Francouzem počítá. „Potěšilo mě to, ale beru to s nadhledem. Do mistrovství ještě zbývá hodně času," řekl Francouz novinářům na reprezentačním srazu v Praze.

Čtěte také: Chceme srovnat další sérii, vyhlašuje plzeňský brankář Machovský

Nominaci na šampionát v Paříži tedy zatím nepovažujete za zaručenou? Čekáte, kdo přijede z NHL?
Takhle to neberu. Já se snažím soustředit sám na sebe a na věci, které jsem schopný ovlivnit. Promítnout se do toho totiž může spousta faktorů. Samozřejmě vím, že můžou dorazit Petr Mrázek a Michal Neuvirth. Uvidíme, jak to dopadne.

Nicméně loni s Furchem vám MS vyšlo, tvořili jste silnou brankářskou dvojici…
Myslím, že by nám to šlo i s klukama z Ameriky. Mohlo by to klapat. Já jsem připravený úplně na všechno a s tím jdu do přípravy. Loni jsem se zázrakem dostal na mistrovství světa, letos se tam dostat nemusím. Udělám ale všechno pro to, abych se do nominace vešel.

Je pro vás motivace navíc, že se turnaj koná v Paříži?
Paříž je nádherné město. Párkrát jsem tam byl a vždy se mi tam líbilo. My tam ale jedeme hrát hokej, takže nějaké turistické chutě ukojíme až po sezoně.

Začala vám příprava s národním týmem, jak těžké je po pauze dostat se zase do tréninkového rytmu?
Když jsme z Traktorem vypadli z play-off, dal jsem si deset dní volna. Potřeboval jsem vyléčit nějaké šrámy. Pak už jsem chodil jsem na led s klukama z Litvínova. Teď je to v podstatě stejné, jako když začínáte novou sezonu. Musíme naplno trénovat, abychom se udrželi ve formě.

Zmínil jste play-off KHL, ve kterém jste s Čeljabinskem vypadli už v prvním kole. Bylo to zklamání?
Jásat z toho člověk nemůže, ale na druhou stranu jsme neudělali ani ostudu. Když tu sezonu shrnu, tak je to takové neurazí, nenadchne. Po základní části jsme skončili čtvrtí, takže s týmem, co jsme měli, jsme hráli docela vysoko.

Vy sám jste si za ty dvě sezony pod Uralem už zvykl?
Rusko je pořád Rusko, ale už mi to nepřijde divné. Máme tam dobré zázemí, pěkný stadion. Já měl letos štěstí, že jsem nebojoval s žádným zraněním, v play-off jsem měl důvěru jako jednička. Těšilo mě, že můžu chytat.

A co NHL, kde je o vás prý také zájem?
Samozřejmě by mě to lákalo, ale je to nereálné. Já mám v Traktoru smlouvu ještě na další sezonu, takže nad tím ani vůbec nepřemýšlím.

Nepřehlédněte: Bitky k play-off patří, tvrdí hokejový "boxer" Schleiss