Potvrdíte svůj odchod do pražské Sparty?
Nějaká jednání proběhla. Vše ale má na starost agent. Zatím se k tomu moc nechci vyjadřovat. Ale ve Zlíně pokračovat nebudu.

Čtěte také: Zlatá Ledecká držela na "bedně" poker face. Ale maskot tancoval, smála se

Proč?
Nikdy jsem nic velkého nevyhrál a lákalo mě jít do mančaftu, který by měl šance na titul. Jsem hladový po týmovém úspěchu. Nejsem si jistý, jestli bych tady příští sezonu měl šanci hrát o nejvyšší mety. V jiném týmu budu mít větší šanci. To je hlavní důvod.

Bylo to těžké rozhodování?
Samozřejmě. Jsem Zlínu vděčný za šanci, že mě vůbec vzali. A především předchozí trenéři (Vlach s Juríkem pozn. aut.) si mě vytáhli a dali obrovský prostor. S Holasem (Holíkem) i Bukym (Bukartsem) se nám extrémně dařilo. Letos už to pro nás byla bodově slabší sezona, ale herně cítím, že jsem udělal další pokrok. Nechci, aby to vyznělo blbě, ale příští sezonu zase nechci zažít bez play-off. Letos je to pro mě odstrašující případ. Zápasy už nemají takový náboj.

Berete to jako vyznamenání své dosavadní práce?
Jednoznačně. Chci se posunout. Věřím, že udělám správný krok.

Asi vás potěšilo, že se o vás zajímaly top kluby extraligy, jako jsou Sparta nebo Třinec, ne?
Ani jsem nečekal, že by o mě byl takový zájem. Je to příjemné. A vnímám, že když člověk nehraje nejhůř, mohou jej oslovit i tyto mančafty. Pro hráče je to odměna, že neodvádí špatné výkony.

Navíc se vám vždy v O2 aréně hrálo dobře a dával jste tam spoustu gólů…
Ještě to není hotové, proto se k tomu nechci moc vyjadřovat. Ale je pravda, že se mi tam vždycky dařilo. Před třemi lety ještě proti Slavii jsem tam dal svůj první extraligový gól.

Nakolik hrál při vašem rozhodování roli fakt, že i Holík s Bukartsem zřejmě odcházejí do KHL a stále není úplně vyřešená otázka budoucnosti klubu?
De facto celé tři roky jsem hrál vedle Petra Holíka. Co mám zprávy, ani u něj není jisté, zda zůstane. Samozřejmě zjišťoval jsem si podrobnosti. Přestože zatím jsou zprávy, že odchází, třeba vše bude ještě jinak a oba zůstanou…

Zatím jsou ovšem informace jiné…
I Holas (Holík) by si zasloužil udělat krok dopředu. Poslední dva roky byl naším obrovským lídrem. Tým táhl a i pro něj je to odměna, že si zahraje kvalitnější soutěž. Je to přirozený vývoj.

Zatím to jsou všechno nepotvrzené spekulace. Předpokládám, že se o tom s kluky bavíte, ne?
V kabině ani ne. Ale je jasné, že když si sednete na obědě, tak prohodíte pár slov a pobavíme se, jak to kdo má. Ale zase intenzivně to neřešíme. Nic není hotové, proto se nikdo k tomu nechce ani vyjadřovat.

Nepřehlédněte: Wimbledonská vítězka Jana Novotná: Dnešnímu tenisu chybí zábava