Jakub Voráček podpořil gólem a dvěma asistencemi výhru Philadelphie 7:4 nad Columbusem. Boston porazil v repríze posledního finále Stanleyova poháru St. Louis 3:0 i díky gólu Davida Pastrňáka, který skóroval v pátém utkání za sebou. Pavel Francouz si ve svém třetím startu v sezoně připsal první prohru. Plzeňský rodák inkasoval už v úvodní minutě, celkově chytil 22 z 26 střel a s Coloradem doma prohrál s Anaheimem 2:5.

Utkání Calgary s Winnipegem se hrálo na Mosaic Stadium, určený pro zápasy amerického fotbalu týmu Saskatchewan, a do hlediště se vměstnalo 33 518 diváků. Sledovali skvělý výkon Ritticha, který inkasoval poprvé až v 56. minutě z hole Joshe Morriseyho. Vyrovnaný zápas rozhodl v čase 63:04 z brejku Bryan Little.

Mrázek po počátečním pravidelném střídání s Jamesem Reimerem nastoupil v brankovišti Caroliny potřetí za sebou. V sedmém vystoupení v ročníku se dočkal svého pátého vítězství a jubilejní dvacáté nuly v kariéře. Ostravský rodák se v utkání s Chicagem nejvíce zapotil v úvodní třetině, v níž chytil 13 střel včetně gólové šance Patricka Kanea. Dvě branky Hurricanes vsítil Andrej Svečnikov.

Voráček otevřel v patnácté minutě skóre zápasu, když střelou z úhlu k bližší tyči překvapil gólmana Joonase Korpisala. Poté se kladenský odchovanec zasloužil o vyrovnání na 2:2, jeho chytrou přihrávku zužitkoval James van Riemsdyk a střílel do prázdné branky. Philadelphia zápas strhla na svou stranu až v závěrečných deseti minutách, ve kterých otočila z 2:4 na 7:4. U vyrovnávací branky na 4:4 si připsal druhou asistenci Voráček.

Boston se utkal se St. Louis poprvé od rozhodujícího sedmého zápasu finále a k výhře nad obhájcem Stanleyova poháru ho nasměroval Pastrňák. Český útočník dal první gól zápasu v patnácté minutě, když se prosadil v přesilové hře střelou bez přípravy z levého kruhu.

Havířovský rodák si s jedenácti zásahy upevnil první místo v tabulce střelců NHL, druhý Alexandr Ovečkin na něho ztrácí dvě trefy. Pastrňák bodoval poosmé v řadě a během série nasbíral 18 bodů (11+7). V polovině utkání zvýšil Anders Bjork a vítězství Bostonu zpečetil Brandon Carlo v závěru při power play.

NHL:

Carolina - Chicago 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Branky: 5. a 59. A. Svečnikov, 40. Niederreiter, 44. J. Staal. Střely na branku: 31:32. Diváci: 15.738. Brankář Petr Mrázek (Carolina) odchytal celý zápas, z 32 střel neinkasoval a měl úspěšnost zákroků 100 procent. Hvězdy zápasu: 1. Mrázek, 2. A. Svečnikov, 3. Niederreiter (všichni Carolina).

Boston - St. Louis 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky: 15. Pastrňák, 30. Bjork, 60. Carlo. Střely na branku: 24:26. Diváci: 17.193. Hvězdy zápasu: 1. T. Rask, 2. Pastrňák, 3. Chára (všichni Boston).

Montreal - Toronto 5:2 (2:1, 0:1, 3:0)

Branky: 13. a 48. Drouin, 8. Gallagher, 41. Armia, 52. Suzuki - 20. Muzzin, 26. A. Johnsson. Střely na branku: 38:31. Diváci: 21.302. Hvězdy zápasu: 1. Drouin, 2. Armia, 3. Gallagher (všichni Montreal).

Tampa Bay - Nashville 2:3 v prodl. (0:1, 2:0, 0:1 - 0:1)

Branky: 21. Stamkos (Palát), 30. T. Johnson - 15. Järnkrok, 55. Josi, 64. Ellis. Střely na branku: 30:40. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Ellis, 2. Josi (oba Nashville), 3. Stamkos (Tampa Bay).

Philadelphia - Columbus 7:4 (1:1, 1:2, 5:1)

Branky: 38. a 53. J. Van Riemsdyk (na obě Voráček), 15. Voráček, 51. Gostisbehere, 55. K. Hayes, 59. Raffl, 60. Konecny - 18. a 39. Jenner, 23. Dubois, 43. J. Anderson. Střely na branku: 46:26. Diváci: 17.840. Hvězdy zápasu: 1. J. Van Riemsdyk, 2. K. Hayes, 3. Voráček (všichni Philadelphia).

Dallas - Pittsburgh 0:3 (0:0, 0:0, 0:3)

Branky: 48. Kahun, 50. Rust, 59. B. Tanev. Střely na branku: 25:27. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Murray, 2. Rust, 3. Kahun (všichni Pittsburgh).

Minnesota - Los Angeles 5:1 (1:0, 1:1, 3:0)

Branky: 6. Mayhew, 38. E. Staal, 41. Eriksson Ek, 47. Koivu, 53. Spurgeon - 25. B. Hutton. Střely na branku: 27:31. Diváci: 19:32. Hvězdy zápasu: 1. Dumba, 2. Stalock, 3. Eriksson Ek (všichni Minnesota).

Colorado - Anaheim - 2:5 (0:2, 1:1, 1:2)

Branky: 26. Donskoi, 42. MacKinnon - 1. Henrique, 13. Rowney, 29. Getzlaf, 47. Comtois, 58. Silfverberg. Střely na branku: 37:27. Pavel Francouz odchytal za Colorado 59:08 minuty, inkasoval čtyři branky z 26 střel a úspěšnost zásahů měl 84,62 procenta. Diváci: 18.039. Hvězdy zápasu: 1. R. Miller, 2. H. Lindholm (oba Anaheim), 3. MacKinnon (Colorado).

Winnipeg - Calgary 2:1 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)

Branky: 56. Morrissey, 64. Little - 35. E. Lindholm. Střely na branku: 45:30. David Rittich odchytal za Calgary celé utkání, inkasoval dvě branky z 45 střel a úspěšnost zásahů měl 95,56 procenta. Diváci: 33.518, hráno pod širým nebem na Mosaic Stadium v Regině. Hvězdy zápasu: 1. Little (Winnipeg), 2. Rittich (Calgary), 3. Morrissey (Winnipeg).