"Je to bez medaile, i když jsme ten zápas chtěli zvládnout a já si myslím, že jsme ho odehráli a hlavně odbojovali dobře. Bohužel to k ničemu nevedlo. Měli jsme tam momenty, kdy jsme mohli dát gól, ale prostě to nevyšlo," litoval Rolinek po zápase o bronz, který Češi prohráli se Švédskem 0:3.

ČTĚTE TAKÉ: Hertl byl naštvaný: Je to hrozné. Musíme se stydět, až na Saláka

Čtyřiatřicetiletý centr přiznal, že má z turnaje v Minsku rozporuplné pocity. "Celkový dojem je takový všelijaký, protože jsme moc zápasů nevyhráli, ale ten důležitý ve čtvrtfinále jsme zvládli. To nás poslalo do semifinále. Celkově asi víme, že ty zápasy z naší strany nebyly dobré," uvedl Rolinek.

Byl ale rád, že tým zvládl postoupit do semifinále. "V této konkurenci je vždycky úspěch, když přejdete přes čtvrtfinále. Ale o to víc bolí, když skončíte bez medaile a prohrajete semifinále i zápas o třetí místo," řekl.

Ocenil ale výkony zejména mezinárodně nezkušených spoluhráčů. Zejména v obraně byli hráči, kteří startovali na první velké akci. "Někteří kluci do toho skočili po hlavě a bez nějakým mezinárodních zápasů, ale šli na mistrovství světa. Měli jsme mladou obranu, takovou nezkušenou a na to, jak byla nezkušená, tak to kluci zvládli bravurně," pochválil Ondřeje Vitáska, Michala Jordána či Petra Zámorského.