"Smlouva o spolupráci byla ukončena na základě vzájemné dohody. Obě strany se dohodly, že žádný další komentář k tomu poskytovat nebudou," řekl tiskový mluvčí ČSLH Zdeněk Zikmund ČTK. Podobně svůj odchod okomentoval i samotný Lener. "Skončil jsem na svazu dohodou. Nepokračuju už v žádné funkci. To je všechno, co vám k tomu můžu říct. Dohodli jsme se, že důvody nebudeme uvádět," uvedl Lener pro sport.cz, který o jeho konci na svazu informoval jako první.

Nikita Kučerov z Tampy Bay se Stanley Cupem. Finále přitom odehrál se zlomeným žebrem.
Akce důchodce. Jak kluby NHL šetří? Kličky generálních manažerů berou dech

Šestašedesátiletý Lener působil na svazu od roku 2010. Nejprve jako svazový šéftrenér, poté měl i další funkce. Naposledy byl manažerem rozvoje hokeje a měl na starosti například náborové akce pro mládež. Tam jej od 15. října nahradili podle informací na svazovém webu Tereza Menčíková a Lukáš Jankovič.

Zatímco oficiálně Lener skončil po vzájemné dohodě, hlavním důvodem byl údajně jeho konflikt s Králem poté, co deník Sport zveřejnil informace, že nejvyšší muž českého hokeje během vojenské služby spolupracoval s kontrarozvědkou. Král se za to odmítl omluvit a zdůraznil, že má svědomí čisté.

Kladno i s Jaromírem Jágrem hrálo na Spartě.
Jágr s Plekancem zosnovali velký obrat na Spartě, Třinec smetl Boleslav

Ve funkci jej následně podržel i výkonný výbor ČSLH, ale Král se rozhodl, že ve funkci v červnu příštího roku skončí. Lenerovi se to ale podle informací webu sport.cz nelíbilo a Královi to řekl. Ten jej vyhodil. "Jestli na můj konec měla vliv kauza pana Krále? Nechám to na vás," uvedl Lener.