Dánové získali 95 hlasů, Lotyši dvanáct.

Šampionát by se měl podle dánských plánů konat v Herningu a v nové aréně v Kodani, která bude otevřena v roce 2016 a má mít kapacitu 12 tisíc diváků. Dánsko bude vrcholnou akci IIHF hostit poprvé, v minulosti se tam však hrály turnaje nižších mládežnických kategorií nebo závěrečný turnaj olympijské kvalifikace.

"Ještě před několika lety nebyl hokej v Dánsku příliš rozšířený. Začali jsme si ale věřit a zlepšujeme se. Chceme patřit mezi nejlepší hokejové země," uvedl obránce Edmontonu Philip Larsen, který dánskou kandidaturu podpořil. "Stále nám ale chybí poslední krok - ukázat fanouškům, co dokážeme, na domácím ledě," řekl před volbou.

Dánové na letošním šampionátu v Minsku obsadili 13. místo, v základní skupině však porazili český tým 4:3 po samostatných nájezdech. V žebříčku IIHF patří Dánsku rovněž 13. pozice a je nejvýše postavenou zemí, která ještě nehostila MS.

"Budeme poprvé pořádat šampionát a zároveň to bude největší sportovní akce na dánské půdě. Takže jste přepsali historii hned dvakrát," řekl delegátům předseda dánského hokejového svazu Henrik Bach Nielsen. Jeho lotyšský protějšek Kirovs Lipmans po oznámení výsledku voleb odstoupil z funkce. Lotyšsko chtělo pořádat MS podruhé po roce 2006.

Příští rok se MS uskuteční v Praze a v Ostravě, v roce 2016 v Moskvě a v Petrohradu a za tři roky se o pořadatelství podělí Německo a Francie (Kolín nad Rýnem a Paříž).