Podle Sport-Expressu si Petrohrad skóre 0:4 v sérii nezasloužil, na to byly tři první zápasy příliš vyrovnané. Ale porážka favorita sotva byla náhoda a v posledním zápase byla prohra natolik "třeskutá", že by si ji neměl dovolit "tým, který si svého trenéra váží".
   
Selhání podle listu nelze připsat jen kouči, jakkkoli právě Říha, který nedokázal udržet své nervy na uzdě, se jeví hlavní viníkem, proč se tým po první prohře rozpadl a podobal se zmlácenému boxerovi, který se bije už jen ze setrvačnosti. O tom, že "v českém království nebylo vše v pořádku", svědčí i to, že útočníci Weinhandl, Mortensson, Thoresen a Průcha si ve čtyřech zápasech s Dynamem nepřipsali jediný gól či asistenci, ani nemluvě o chybách brankáře Štěpánka.
   
Tým s téměř neomezeným rozpočtem a sbírkou drahých legionářů by se podle komentátora měl pustit do seriózního rozboru chyb, a to tím spíše, že i kvůli zkáze hokejového týmu Jaroslavle a vzhledem k selhání předchozích držitelů Gagarinova poháru z Kazaně a Ufy měl letos obrovskou příležitost poprvé získat hokejové zlato. Petrohrad sice měl letos nejlepší sezonu od let 1993-1994, ale je nesporné, že soupeř byl postupu do finále více hoden.
   
I Kommersant se pozastavil nad tím, jak je možné, že nejbohatší tým s hvězdami na soupisce nedokázal vyhrát ani jediný zápas s papírovým outsiderem a jasný favorit nakonec utrpěl ostudnou porážku.

Vedení Říhovi vnutilo některé hráče

Petrohrad si podle listu v krátké historii KHL, vzniklé v roce 2008, už získal pověst největšího smolaře. Letošek se sice může jevit jako malý krůček vpřed, ale na to vedení klubu při vyhodnocování sezony sotva bude brát zřetel.
   
"Na první pohled měl SKA skutečně vše, co je pro úspěch třeba - skvělé hráče, prvotřídního trenéra a masivní zdroje. Ale přes všechny plusy se zase do finále nedostal. A vyznění semifinále učinilo další neúspěch dvojnásob bolestným," konstatoval Kommersant.
   
Sovětskij sport poznamenal, že Petrohrad se každým rokem zlepšuje, a tak by vedení klubu nemělo spěchat s vyvozováním důsledků vůči Říhovi. "I kouč má jistě co říci na svou obranu: některé hráče mu vnutili, ani nedostal dost pák k tlaku na svěřence."
   
Na místě jsou podle komentátora i otázky k bossům klubu: Petrohrad prohrál semifinále už v prvním zápase, kdy bossové nadělali takové vlny okolo neuznaného gólu Mortenssona, že zabránili týmu v další přípravě a v objektivní analýze.

Nejdůležitější je trpělivost

"Trpělivosti se nedostávalo všem: manažerům, trenérům, hráčům. Teď je hlavní, aby se všichni uklidnili a nepustili se hned do kácení lesa. Vždyť tým, nehledě na vše, přeci jen udělal krok kupředu," usoudil deník.
   
Připomněl i těžké Říhovy začátky, kdy petrohradští fanoušci jej na plakátech přirovnávali dokonce k Hitlerovi, než si je postupně získal krásnou hrou a výsledky.
   
Místo odstřelu trenérů je podle listu na místě spíše rozebrat situaci s brankáři Štěpánkem a Ježovem, kteří v play off nepřesvědčili, s legionáři v útoku, kteří v semifinále nevstřelili ani gól, jakož i s opakovanými chybami v obraně a se ztracenou bojovností dalších hráčů.