Na obou gólech sborné se podíleli Vadim Šipačov a Sergej Plotnikov, za domácí snížil Vladimir Denisov. Duel sledovala zatím nejvyšší návštěva šampionátu 14.679 diváků.

Oba týmy v zápase postrádaly své tradiční kapitány. Zranění vyřadilo ze hry Ovečkina i Kaljužného, Bělorusům navíc chyběl i další klíčový útočník Grabovskij. Naopak poprvé nastoupil Malkin, který se ke sborné připojil v pondělí.

Úvodní třetina moc střel ani šancí nenabídla. Více ze hry měli favorizovaní Rusové, Kuzněcov ani Plotnikov však slibné šance neproměnili. V polovině zápasu se neprosadil ani Širokov.

Bezbrankový stav se změnil až ve 33. minutě, kdy Šipačov připravil gólovou šanci pro Plotnikova. V 36. minutě si ruská dvojice úspěšnou spolupráci zopakovala, Plotnikov obral o puk Gotovce a přihrál Šipačovovi, který podruhé překonal Kovala.

Běloruský gólman se navíc vzápětí po střetu s Malkinem zranil a do branky musel Lalande, který odchytal náročný pondělní souboj s Lotyšskem.

Ve třetí třetině se domácím podařilo snížit. Gotovec ještě svoji šanci neproměnil, ale Denisov v 46. minutě již Bobrovského překonal. Po Malkinově akci mohl vrátit sborné dvoubrankový náskok Tichonov, ale v koncovce neuspěl. Šance ale měli i Bělorusové, vyrovnat mohli Sergej Kosticyn nebo jeho bratr Andrej.

Na domácích bylo vidět, že chtějí být prvním týmem, který na turnaji sebere Rusku alespoň bod. To se jim ale nakonec nepodařilo, vyrovnat nedokázali ani v závěrečné power play. Bělorusko tak skončilo v tabulce třetí a ve čtvrtfinále se utká se Švédskem, Rusko bude hrát s Francií.

Skupina B:

Rusko - Bělorusko 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 33. Plotnikov (Šipačov, Tichonov), 36. Šipačov (Plotnikov) - 46. Denisov (Kitarov, Korobov). Rozhodčí: Nord (Švéd.), Patafie (USA) - Carnathan (Kan.), Suominen (Fin.). Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 14.679.
Rusko: Bobrovskij - Denisov, Čudinov, Medveděv, Kutuzov, Jakovlev, Bělov, Zubarev - Plotnikov, Šipačov, Kalinin - Tichonov, Malkin, Kuljomin - Anisimov, Širokov, Zaripov - Kuzněcov, Burmistrov, Dadonov. Trenér: Oleg Znarok.
Bělorusko: Koval (37. Lalande) - Korobov, Graborenko, Denisov, Gotovec, Jevenko, Usenko - Volkov, S. Kosticyn, Kovyršin - Platt, Stas, A. Kosticyn - Ugarov, Kitarov, Stepanov - Jefimenko, Osipov. Trenér: Glen Hanlon.