Moc gólů nedává, v posledních třech sezonách vstřelil vždy po třech brankách. Letos má vítěz Stanley Cupu Jan Rutta splněnou svoji normu už v lednu.

Třiatřicetiletý bek Sharks se trefil při risku Seattlu bez gólmana. Ale žádná nuda to nebyla. Posuďte sami. Rutta získal odražený puk u zadního mantinelu a pohotově jej poslal přes celé hřiště do prázdné branky. Český zadák zaznamenal vůbec svůj první gól v kariéře při hře bez brankáře.

Hokejista Jan Rutta přivezl v roce 2021 na jih Čech Stanleyův pohár.
My Češi jsme mistři na stížnosti. Crosby je lidský, říká obránce Rutta

A to není vše. Ruta bodoval už v pátém utkání za sebou, což nikdy dřív nedokázal. Český obránce si během své nejdelší série v kariéře připsal tři góly a tři přihrávky. Stal se tak mimochodem prvním nedraftovaným obráncem San Jose Shraks po šesti letech, který zapsal pětibodovou sérii. Před ním to dokázal v sezoně 2017/18 Brenden Dillon.

Hlavní hvězdou zápasu ovšem byl brankář vítězů Mackenzie Blackwood, který zastavil všech 32 střel a připsal si první čisté konto od prosince 2021.

„Myslím, že je to jeden z nejlepších brankářů v lize a taky fenomenální spoluhráč. Tenhle chlap vypadá jako King Kong v brance. Celou sezonu chytá skvěle a je překvapivé, že je to jeho první letošní nula,“ řekl trenér San Jose David Quinn, který postrádal zraněnho Tomáše Hertla.

Podívejte se na nejlepší góly do opuštěné klece:

Zdroj: Youtube

„Ukradl nám zápas,“ poznamenal brankář Seattlu Joey Daccord na adresu Blackwooda. „Myslím, že jsme hráli skvěle, vytvořili jsme spoustu šancí. Jejich brankář chytal neskutečně. Někdy to brankář takového kalibru dokáže.“