Má výsledky, proto bude pokračovat. Hokejový kouč Vladimír Růžička podepíše do čtrnácti dnů ve Slavii novou smlouvu.

„Ano, je to pravda,“ potvrzuje čtyřiačtyřicetiletý šéf slávistické střídačky.

Ale s jednou změnou. Vždy bral kontrakt na jeden rok. Nyní na dva. „Byla to jedna z mých podmínek,“ je stručný muž, který získal s klubem titul v roce 2003 a o rok později se stal vicemistrem.

Pokud Růžička vydrží celé období, bude působit v roli prvního lodivoda Slavie nepřetržitě deset let.

Vyvstává otázka, co potom? Další smlouva, nebo přechod k reprezentaci, se kterou získal zlato na světovém šampionátu ve Vídni 2005? „O tom je předčasné hovořit,“ nechce předjímat.

Jestliže by ale nabídka přišla, v jednom má jasno. „Já musím být vytížený, s hokejem v každodenním kontaktu, stále něco nového hledat. Odkoučovat dvacet zápasů za rok, to je pro mě málo.“

Tedy situace, pokud by měl na starosti pouze národní tým. A to hokejovému fanatikovi nestačí. Proto Růžička dodává. „Pokud bych nabídku přijal, tak jedině, že bych mohl i nadále trénovat Slavii,“ je v tomto bodu neústupný.

Nyní má ale generální manažer klubu, jeden z majitelů a kouč jiné starosti. Jeho mužstvo bojuje s Libercem o finále play off extraligy.

Zatím vede 2:0 na zápasy. „Tímto se vůbec nezabývám. Postoupí ten, kdo vyhraje čtyři utkání,“ připomíná. Sám totiž ví, že jeho hráči mají co zlepšovat. Hra v přesilovkách není zatím jejich doménou. „Je to hodně složité, vypjaté, zatím i trochu nervózní,“ přiznává.

Dalším problémem, který musí v těchto dnech řešit, je zdravotní stav kapitána Josefa Beránka, jenž čtvrteční utkání nedohrál. Proč? Vysvětlení zůstává skryto za dveřmi slávistické šatny.

„K tomu se nebudu vyjadřovat. Jestli v neděli nastoupí, to se teprve uvidí,“ nechce více říci staronový kouč.