"Je pravda, že mistrovství je blíž než v únoru, ale snažím se to zatím neřešit. Čeká nás ještě další zápas se Švédskem. Kdybych v reprezentaci pokračoval dál proti Finsku, bylo by to opět blíže," řekl Nakládal. Dává si jen postupné cíle, ale: "Účast na šampionátu by byla nádherná".

Reprezentant z MS 2011 a 2012 si zároveň dobře uvědomuje, že o konečnou nominaci bojují hlavně obránci, kteří jsou momentálně v týmu. Z extraligy by mužstvo měl ještě doplnit Rostislav Klesla z Třince, z NHL dostali zatím pozvánku jen Michal Jordán z Caroliny a Jan Hejda z Colorada.

"Samozřejmě, že člověk vnímá, že obránci z NHL nejsou a šance je větší. Spíš se ale každý z nás snaží soustředit na nadcházející zápas a podat v něm maximální výkon. Že bych si říkal, že je to super, že obránců není tolik a mám to jisté, to ne," podotkl Nakládal.

Spolupráce s Kolářem funguje

Rodák z Hradce Králové odehrál všechny přípravné zápasy před vrcholným turnajem ve dvojici s Janem Kolářem a vcelku se jim daří. "Známe se z Pardubic, tam jsme spolu něco odehráli. Jsme kamarádi a i to je důležité v souhře. Víme, co od sebe čekat a zatím se nám hraje výborně. Doufám, že to vydrží," přál si.

Český tým v přípravě poráží postupně stále silnější soupeře, nejprve uspěl v Norsku, poté doma proti Slovensku a naposledy v pátek ve Švédsku. "Docela mi vyhovuje, že kvalita soupeřů stoupá. Určitě bylo lepší, že jsme začali s Nory. Je to kvalitní tým, ale není to top. Švédi už jsou špička," řekl Nakládal.

Mrzí ho nepovedená sezona

Bývalý hráč pražského Lva, Ufy nebo Spartaku Moskva v reprezentaci zapomíná i na nepříliš vydařenou klubovou sezonu. Hlavně z pohledu TPS Turku. Klub do finské nejvyšší soutěže vstupoval s velkými ambicemi a nakonec skončil až předposlední.

"Mrzelo to hlavně během sezony. Člověk tam šel s tím, že budeme hrát o titul, a nakonec jsme bojovali o to, abychom nebyli poslední. Na druhou stranu nevím, proč bych to měl mít teď v hlavě. Teď je něco nového, stokrát podstatnějšího. Jde o mistrovství," podotkl Nakládal.

Zatím neví, kde bude hrát v příští sezoně, momentálně se tím ale nezabývá. "Nevím, jestli budu pokračovat v TPS. Myslím, že spíš ne. Z jejich strany ale zájem byl. Vše se bude odvíjet od toho, zda se dostanu na mistrovství světa. Jasno ale bude asi až po turnaji, i kdybych se na něj nedostal," dodal Nakládal, který si ve Finsku udělal dobré jméno a už v průběhu sezony o něj byl zájem z jiných klubů.