Vypadalo to, že koberec pro hvězdy je natažen. Kladenský tým vstoupil do zápasu jako uragán, vršil šanci za šancí, ale ujal se jen přesilovkový bekhend Zikmunda, jemuž se tohle zakončení v baráži gólově začalo dařit. Jenže další obrovské možnosti skončily buď na Žukovovi, nebo mimo jeho tyčky a úder byl nemilostrdný. Jihlavě stačila první rána Semana ve 12. minutě, aby vyrovnala. A po chvíli další veterán Čachotský přesilovkovou dorážkou dokonce poslal klub z Vysočiny do vedení.

Kubík aspoň vyrovnal a potvrdil barážovou pohodu a ve druhé části Rytíři nepohrdli 78 vteřin dlouho přesilovkou pět na tři. Plekanec nabil Beranovi a ten zblízka překulil puk přes Žukovův beton.

Jenže od té doby Rytíři přestali být v ofenzivě nebezpeční, Jihlavským se rozjely nohy a hrozili čím dám častěji. V závěru třetiny dostali přesilovku oni, Kachyňa ještě orazítkoval břevno, ale pak už šikovný Seman naložil zblízka s pukem přesně – 3:3.

Jsi dobrej! říká Jake Dotchin Adamu Kubíkovi. Ten je zatím nejlepším střelcem Kladna v extralize.
Šťastný snajpr Kubík chválil Plekance: Celé nám to řídí

Na Kladnu se tenhle gól promítl, ve třetí třetině tahalo nohy a Dukla byla dlouho lepší. Vše zlomil útočný faul mladého Čermáka, který těsně před koncem výhody potrestal zblízka muž zápas Matěj Beran. Vzápětí hlavní hrdina sezony Tomáš Plekanec ujel a blafákem nedal Žukovovi naději. A když Jihlava zkusila power-play, rozjásal halu dokonalou ranou symbolicky nejlepší střelec série i sezony Adam Kubík.

„Všechny zápasy série až na jeden, ten čtvrtý, byly strašně vyrovnané. My nevěděli, co od toho po čtyřicetidenní pauze čekat, ale dobře jsme potrénovali a měli i štěstí. Jako třeba dneska při té rozhodující přesilovce, protože nekonečné prodloužení bychom hrát nechtěli,“ řekl po zápase Jaromír Jágr ve chvíli, kdy ho kotel vyvolával.

Poděkoval celému týmu a nejvíc tahounovi Tomáši Plekancovi, ten je podle Jágra ve svém věku neuvěřitelně dobrý. Zvláštní pochvalu dostali i borci, kteří Rytíře po sezoně zřejmě opustí, Nick Hlava a Marek Baránek (údajně Litvínov), naopak většina kádru by zůstat měla. „Kádr jsme si sestavoval průběžně a věřím, že může být zase hodně silný,“ dodal Jaromír Jágr.

Rytíři Kladno – Dukla Jihlava 6:3 (2:2, 1:1, 3:0)

Branky a nahrávky:
 6. Zikmund (Dotchin, Bow), 18. Kubík (Baránek, Hlava), 26. Beran (Plekanec, Kubík), 55. M. Beran (Zikmund, Plekanec), 55. Plekanec (Hlava), 60. A. Kubík – 12.  (Helt, Kachyňa), 16. Čachotský (Menšík, T. Harkabus), 39. Seman (Kachyňa). Rozhodčí: Mrkva, Kika – Brejcha, Ondráček. Vyloučení: 3:5. Využití: 3:2. Diváků: 4500 (vyprodáno). Konečný stav série: 4:1.
Kladno: Bow – Dotchin, Kehar, Ticháček, Wood, Arzamascev, Baránek, Suchánek  – Kubík, Plekanec, Hlava – Jágr, Zikmund, Pytlík – Melka, M. Indrák, M. Beran – Babka, Kuťák, Machala.
Jihlava: Žukov – L. Mareš, Bilčík, Dundáček, M. Juda, Eliáš, Kowalczyk, A. Dvořák – T. Havránek, Menšík, Čachotský – Helt, M. Zadražil, Harkabus – Vítězslav Brož, F. Seman, Peš – P. Čermák, Cachnín.