"S radostí můžu našim fanouškům oznámit, že se Joe příští sezonu vrátí. Je to srdce naší organizace a jeho hodnota a vůdcovské schopnosti jsou nezpochybnitelné," uvedl v tiskovém prohlášení generální manažer Colorada Francois Giguere. Sakic má za sebou mimořádně vydařenou sezonu, nicméně poprvé od roku 1994 si se svým týmem nezahraje play off.

Kanadský hokejista s chorvatskými kořeny byl díky 36 gólům a 64 asistencím nejproduktivnějším hráčem mužstva a stal se teprve druhým hráčem historie NHL po Gordiem Howem, jenž po 37. narozeninách dosáhl hranice 100 bodů za sezonu. "V téhle fázi kariéry už dávám přednost roční smlouvě a na konci každého ročníku se rozhoduju, jestli budu hrát dál. Už se ale strašně těším na novou sezonu a jsem šťastný, že jsem součástí tak skvělého klubu s úžasnou podporou fanoušků," uvedl kapitán mužstva, jež se nedostalo do play off navzdory tomu, že vyhrálo 14 z posledních 18 zápasů. Na osmé postupové místo do Stanley Cupu nakonec tým Avalanche ztratil jeden bod.

Olympijský vítěz ze Salt Lake City, jehož si tehdejší klub Quebec Nordiques vybral v prvním kole draftu 1987, zahájí příští sezonu jako devátý nejproduktivnější hráč historie (1589 bodů), čtrnáctý nejlepší střelec (610 gólů) a jedenáctý nejlepší nahrávač (979 asistencí). Sakic je díky triumfu na ZOH, titulu mistra světa z roku 1994 a vítězství ve Stanley Cupu 1996 a 2001 jedním z osmnácti majitelů takzvaného zlatého hattricku.