„Pro naší extraligu je to výjimečná věc. Poprvé se stěhuje za hranice naší země a němečtí sousedé teď uvidí, jaký hokej tady hrajeme. Střetnou se dva tradiční týmy a diváci doufám uvidí vše, co hokej přináší – bitvu, emoce a radost,“ vyjádřil se Řezníček, sám bývalý extraligový hokejista.

Pro Litvínov jde o největší akci v historii klubu. Navíc může překonat divácký rekord při venkovním zápase, který do této doby drží brněnská Kometa, jejíž duel se Spartou přitáhl přes 21 tisíc fanoušků. Drážďanský stadion jich pojme 32 tisíc. Navíc 4. ledna, kdy se duel koná, se na stadionu odehrají dva duely – Litvínov versus Sparta a Dresdner Eislöwen versus Lausitzer Füchse, účastníci druhé nejvyšší německé soutěže DEL. „Fanoušci tak vlastně uvidí dva různé hokejové světy a styly,“ poukázal Řezníček.

Litvínov nad akcí uvažoval už několik let. Teď došlo k jejímu naplnění. „Měli jsme ji už před lety, že bychom takové utkání uspořádali na fotbalovém stadioně v Teplicích. Nicméně v rámci dlouholeté spolupráce s Drážďany jsme měli schůzku, kde jsme se zabývali otázkou spolupráce v rámci mládeže,“ vypráví hlavní trenér a předseda představenstva HC Verva Litvínov Jiří Šlégr, jak k uskutečnění „ledového snu“ došlo.

„Při té příležitosti se otevřela debata, jestli by nás případně nezajímalo sehrát náš zápas v Drážďanech. Nám se ta myšlenka líbila z několika důvodů. Především proto, že český extraligový klub nikdy v historii nehrál zápas v zahraničí v rámci soutěže, takže bychom byli první. Společně se Spartou jsme navíc jeden ze tří týmů, který nikdy nespadl z nejvyšší soutěže a Sparta Praha je pojem po celé Evropě,“ poukazuje Šlégr.