„Chceme, aby fanoušci byli informováni o tom, co se v klubu děje, a to přímo od nás. Sociální sítě moc nepoužívám a tato forma diskuse je z mého pohledu rozhodně lepší," poznamenal Pavel Rohlík, který se vyjádřil i ke kritice ze strany pardubických radních. Ti na svém poslední zasedání odsouhlasili usnesení, v němž doporučují, aby na post generálního manažera bylo vyhlášeno výběrové řízení.

Jeho autor, radní za Koalici pro Pardubice František Weisbauer, se pak nechal slyšet, že osobně je přesvědčen o tom, že Pavel Rohlík není tím správným krizovým manažerem pro pardubický klub.

Tři funkce současně

„Radní mají právo na svůj názor. Respektuji ho, ale rozhodně z boje neutíkám," zdůraznil Pavel Rohlík. Ten čelil i otázce, proč se rozhodl v klubu vykonávat tři náročné funkce současně.

„Představenstvo se schází jednou měsíčně, to se určitě zvládnout dá. Mým hlavním cílem je situaci v klubu stabilizovat. Chtěl jsem, aby došlo k nějaké změně a vzal jsem to zkrátka na sebe," pokračoval nový šéf představenstva, generální manažer a trenér v jednom.

„Rád bych v Dynamu nastavil model, jaký teď funguje třeba ve Vítkovicích nebo v Plzni. Nepočítám
s tím, že bych byl dlouhodobě trenérem A-týmu," dodal Pavel Rohlík.
Ten vysvětlil i důvod, proč v roli asistenta trenéra nepokračuje Karel Beran.

„Počítal jsem s ním, ale spolupráce byla z jeho strany přerušena," poznamenal generální manažer a trenér na adresu svého bývalého kolegy, jenž se stal hlavním trenérem mužstva staršího dorostu v Olomouci.

Chybí víc sebevědomí

A jak chce Pavel Rohlík řešit stávající krizi hokejového Dynama, které se nyní potácí na předposledním místě extraligové tabulky? „Klukům věřím. Herní projev mužstva se lepší a ani nedostáváme tolik branek. Bohužel je ale nedáváme. Měli bychom být trochu tvrdší, sebevědomější. Chybí nám důraz v brankovišti. Vím, že to tam bolí, ale bez něj to nepůjde," nastínil šéf pardubického Dynama.

„Přestože odchází Filip Novák, který svou měsíční misi splnil, nemyslím si, že by nás teď aktuálně nejvíc trápila obrana. Chtěli by-chom tým doplnit o jednoho střelce," vyjádřil se Pavel Rohlík.

„Měl jsem zájem o jednoho Kanaďana, který se přes nás chtěl dostat do ruské KHL, a jednoho hráče Komety Brno," dodal generální manažer Dynama.

Derby musí zvládnout

„Žádné velké změny nechystám. Samozřejmě můžu jednou dvakrát hráče seřvat, udělat nějaké divadlo v kabině, ale nejde na ně hulákat pořád. Určitě nemám 
v úmyslu ponižovat je. To není cesta," odmítl zvolit metodu „biče" Pavel Rohlík.

„Všichni hráči se aktuální situací Dynama trápí. Nikomu to není jedno. Ani v kabině žádné problémy nemáme. Srážejí nás individuální chyby," hledal příčiny krize pardubických hokejistů kapitán Tomáš Rolinek. „Poslední dobou nehrajeme špatně. Chybí nám lepší finální zakončení. Je to teď
o jednom nebo dvou zápasech, kdy dáme dva tři klidně i šťastné góly a smůla, kterou máme, se konečně protrhne," přidal se útočník Dynama Michal Bárta.

Všichni účastníci kulatého stolu se shodli, že pořádně zabrat by to chtělo už při středečním derby s Hradcem Králové. „Mezi hráči, fanoušky i funkcionáři obou klubů panuje obrovská rivalita. Na člověka atmosféra derby samozřejmě dýchne, ale pro nás je v momentální situaci důležitý každý zápas. Musíme ho zvládnout," uzavřel Tomáš Rolinek.

ČTĚTE TAKÉ: Pardubice klesly na dno, Rohlík ale týmu věří: Cítím, že se to otočí