Kubalík se tak bude snažit navázat na svého loňského spoluhráče Dominika Simona, jenž se prosadil do kádru pro světový šampionát a následně podepsal smlouvu s Pittsburghem.

"To, co se povedlo Dominikovi, je něco neskutečného a hodně z nás by to chtělo zažít," řekl Kubalík během srazu národního týmu v Praze. "Takhle na to ale nemyslím a nesoustředím se na to. Uvidíme, co se bude dít. Jestli se něco ukáže. Když ne, mám smlouvu v Plzni," uvedl plzeňský odchovanec.

Autor 25 extraligových tref v této sezoně je rád, že dostal pozvánku do reprezentace před MS, na konečnou nominaci ale nemyslí. "Teď jsem tady a příště už být nemusím. Budu se snažit, aby moje výkony byly takové, abych dostal pozvánku na další akci. Beru to den po dni. Jsem rád, že teď možná odehraju nějaký zápas, a jen to, že jsem tady, je pro mě zkušenost a jsem za to hrozně rád," podotkl Kubalík.

K tomu, aby v kádru vydržel, musí zlepšit produktivitu. Zatímco v základní části byl obávaným střelcem, v play off se mu už tolik nedařilo a v 11 zápasech dal jen jeden gól. "Snažil jsem se pomoct týmu, to bylo na prvním místě. A že se nedařilo? Šance jsem měl, ale byl jsem zbrklý a řešil jsem to špatně," uznal. "Doufám, že se to teď změní. Budu se snažit stejně, a když to bude padat, budu rád," řekl Kubalík.

Někdejší juniorský reprezentant zaplatil i daň za první "velké" seniorské play off. "Samozřejmě, že to bylo něco jiného než v základní části. Osobně jsem se ale cítil dobře a to, že mi to nepadalo, byla možná i smůla," uvedl.

Zážitek na celý život

I bez jeho gólů ale Plzeň postoupila do semifinále a nakonec získala bronzové medaile. "Pro nás bylo už úspěchem to, že jsme postoupili do semifinále a dokázali jsme potrápit Spartu. Hrála výborně a my jsme hráli nadoraz. Oni si to ale pohlídali a na rozdíl od nás dávali góly v přesilovkách. To byl náš hlavní problém," řekl Kubalík.

Z medaile měl velkou radost. "Pro mě je senzační, je první. Jsem strašně rád, že se to povedlo, a byla to neskutečná sezona," podotkl Kubalík, jenž si stejně jako další hráči Indiánů užil bouřlivý aplaus vyprodaného stadionu po posledním zápase proti Spartě.

"Osobně jsem měl slzy v očích. Nikdy jsem nic takového nezažil. Byl to zážitek, který si budu pamatovat," přiznal.

Bez ohledu na případný zájem z NHL není ale jisté, že bude Kubalík v Plzni pokračovat. I když má smlouvu i na příští sezonu, odchodu do zahraničí by se podle všeho nebránil.

"Kdyby něco přišlo, tak bychom se o tom mohli bavit. Zatím ale nemám nic," řekl Kubalík, jehož se majitel Plzně Martin Straka i trenéři hned po sezoně snažili přesvědčit, aby ještě rok v extralize zůstal. "Bavili jsme se o tom, že by to možná ještě rok chtělo. Já bych zase možná chtěl zkusit něco jiného," uvedl Kubalík.