Devatenáctiletý útočník platí dlouhodobě za jeden z největších talentů českého hokeje, v posledních dvou letech o tom přesvědčoval i v kanadské Sarnii. V závěru minulé sezony si dokonce za odměnu zkusil jeden start v NHL a hned se blýskl dvěma asistencemi. Dostane letos v dresu Devils víc prostoru?

„Loni jsem si zahrál jeden zápas v NHL a bylo to skvělé. Teď si hlavně musím dobře vést v kempu a v přípravných zápasech a ukázat, že jsem schopný hrát v NHL. Letos se v kempu cítím mnohem lépe než loni, protože už jsem méně nervózní," podotkl Zacha, který o místo v áčku neúspěšně bojoval už před rokem.

Změna v herních systémech

Jak velký je rozdíl mezi zámořskou juniorskou soutěží a elitní ligou profesionálů? „Zásadní rozdíl je v herním systému. V NHL se velmi dobře brání, v juniorech to je trochu jiné. NHL je také rychlejší a je v ní víc tvořivých hráčů," řekl Zacha pro web The Hockey Writers.

O víkendu v přípravném zápase proti New York Rangers vstřelil Zacha gól a přidal i asistenci. Jeho velkou předností navíc je, že nemá jen nepopiratelné ofenzivní schopnosti. Je použitelný v jakékoliv roli. Například v minulé sezoně OHL byl vyhlášen nejlepším hráčem na oslabení v západní konferenci.

Dobré hráče potřebuje každý

„Když jsem ještě hrál doma v Česku, chodíval jsem spíš na oslabení než na přesilovky. V Kanadě jsem nejdřív hrál jen přesilovky, což je skvělé, protože máte víc šancí dát gól. Ale podle mě je skvělé hrát obojí i oslabení. Pomohlo to mému rozvoji," pochvaloval si.

Věří, že tentokrát se popere o dres Devils úspěšněji. „Letos je to jen na mně. Když v kempu ukážu, že jsem dobrý hráč, tak mě budou chtít. Každý tým potřebuje dobré hráče. Je to tedy jen na tom, jak se předvedu v zápasech," myslí si devatenáctiletý talent. Za dva roky už si zvykl na zámořský hokej i život. Přišel čas udělat další krok…

TAKÉ ČTĚTE: Další sezona v NHL! Můžu být ještě lepší, hlásí před startem Jágr