"Pro nás je to samozřejmě obrovské zklamání," řekl serveru iihf.com kouč poražených Dave Henderson. "Promarnili jsme spoustu dobrých příležitostí. Soupeři výborně zachytal brankář, Italové do toho dali celé srdce, ale to my také, jen jsme tentokrát byli na tom horším konci a skončili jako poražení," litoval Henderson.

Úvodní minuty přinesly nápor Francouzů, kteří očividně toužili po uklidňujícím prvním gólu. Fleury a Bellemare se ale proti brankáři Bellissimovi neprosadili. Na druhé straně ztroskotali na Huetovi Rocco a Borgatello, stav se tak do první přestávky nezměnil.

Čekání na gól se protáhlo až do 31. minuty, kdy Italové propadli, za jejich záda se dostal Meunier a sólo zakončil chytrou koncovkou po ledě mezi Bellissimovy betony. Brzy ale následovala přesilovka Italů, v níž Scandella nejprve z mezikruží promáchl poskakující kotouč, ale poté, co ho zkrotil, si chytře počkal a překonal Hueta.

Velkou šanci vrátit svému celku vedení spálil Bellemare, na druhé straně nebezpečně tečoval Insam. Italský gólman měl poté štěstí, když chyboval v rozehrávce, puk z brankoviště ale uklidil jeho spoluhráč Borgatello. Francie následně nevyužila téměř dvouminutovou přesilovku pět na tři a mohlo ji to mrzet. "Tohle byl klíčový moment celého zápasu, že jsme oslabení ve třech přestáli," řekl trenér Italů Tom Pokel.

I ve třetí části byla výrazně aktivnějším celkem. Vynutila si další přesilovku, v níž Italy uzamkla před Bellissimem, ale ten dále držel vyrovnané skóre. A když už byl ve 47. minutě po dělovce beka Amara od modré čáry překonaný, zachránila ho pravá tyč. V další šanci neuspěl Bellemare, jemuž ke kýženému úspěchu také chyběl kousek štěstí.

Reprezentanti země galského kohouta se i nadále tlačili za vítězným gólem, ale Italové - přestože již evidentně unavení - obětavě skákali do střel a hájili alespoň bod.

Nakonec vydřeli tři. Tudin se po individuální akci dostal k zakončení, oba obránci se věnovali jemu a Gander měl snadnou úlohu při dorážce. Auvitu při power play odmítl z brankoviště vyrovnání a následovala obrovská radost Italů.

"Bellissimo chytal výtečně a parádní výkon odvedli i hráči před ním, kteří (při bránění) neváhali obětovat své tělo. Je úžasné připsat si první výhru, posílí to naše sebevědomí," pochvaloval si Pokel.

Skupina A:

Francie - Itálie 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 31. Meunier (Desrosiers) - 33. Scandella (Johnson, Di Casmirro), 60. Gander (Tudin, Larkin). Rozhodčí: Bulanov (Rus.), Sidorenko (Běl.) - Semjonov (Est.), Valach (SR). Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1.
Francie: Huet - Manavian, Amar, Auvitu, Besch, Janil, Chakiachvili - Y. Treille, Meunier, Desrosiers - Fleury, S. Da Costa, Bellemare - Guttig, T. Da Costa, Roussel - Tardif, Henderson, Ritz - Raux. Trenér: Dave Henderson.
Itálie: Bellissimo - Egger, Nicoletti, Hofer, Borgatello, Sullivan, Larkin, Johnson, Trivellato - Borrelli, Rocco, Ihnacak - Scandella, di Casmirro, Kostner - Gander, Tudin, Felicetti - Insam, Fontanive, Ramoser. Trenér: Tom Pokel.

Tabulka:
1. Kanada 2 1 0 1 0 6:4 4
2. Švédsko 1 1 0 0 0 3:0 3
Norsko 1 1 0 0 0 3:0 3
4. Itálie 2 1 0 0 1 2:4 3
5. ČR 1 0 1 0 0 3:2 2
6 Francie 2 0 1 0 1 4:4 2
7. Slovensko 2 0 0 1 1 3:7 1
8. Dánsko 1 0 0 0 1 0:3 0