"Bod bereme, ale převládá spíše naštvání z výkonu. Začátek byl dobrý, vedli jsme 1:0, ale pak jsme přestali hrát. Strašně lehkovážně ztrácíme puky u nás v pásmu a tím jsme pouštěli Chomutov do šancí. A bohužel pro nás to Chomutov využil a šel do vedení. Bylo to jak na houpačce," hodnotil Pech.

Spartě nepomohlo k výhře ani rychlé vedení, obránce Jan Piskáček otevřel skóre již po 38 vteřinách. Následně byl ale lepší Chomutov. "Jak už jsem říkal, je to tím, že ztrácíme strašně moc puků. Pořádně jsme nehráli u nich, a když jo, tak jsme se špatně vraceli a oni jezdili do přečíslení. Musíme si sednout a vyřešit to. Takhle to nejde, aby nám jezdili tři na dva třikrát za třetinu," zlobil se Pech, jenž si dobře uvědomoval, že základním problémem je hra útočníků. "Musíme se vracet a hrát jednoduše. U nás v pásmu nic nevymýšlet," podotkl.

Šest zápasů, devět bodů

Třiatřicetiletý centr začal sezonu podobně jako minulou, sbíral asistence. V 6. kole se dočkal premiérové trefy, na kterou před rokem čekal mnohem déle. "Jsem rád, že jsem dal gól, a hlavně, že pomohl k bodu. Škoda, že jsem nepřidal další v prodloužení. Měl jsem tam šanci, ale gólman mi to pěkně vyrazil. Pak nám ujeli oni dva na jednoho a rozhodli," litoval Pech.

Spartě patří po šesti kolech v tabulce sedmé místo se ziskem devíti bodů. A přesto, že až na jeden zápas hráli vždy na kluzištích soupeřů, mají Pražané ke spokojenosti daleko. "Je vidět, že máme na čem zapracovat. Čeká nás ještě dlouhá dřina," konstatoval Pech.

Nový formát body nepřináší

Pražané na tom nejsou lépe i proto, že nezvládli ani jedno ze tří prodloužení, které hráli. Dvakrát prohráli po nájezdech, jednou po gólu ze hry. "Hraje se nahoru dolů. Důležité je držet puk a zkusit zaútočit. Střídat po jednom a snažit se hrát s pukem," řekl Pech ke hře tři na tři, kterou extraliga letos zavedla.

Také čtěte: Piráty nezastavila ani Sparta, Třinec loupil u mistra. Kolaps Plzně