Opora týmu, brankář Šimon Hrubec, se domnívá, že Oceláři mají za sebou jednu z nejlepších příprav za poslední roky. „Nejen programem, který jsme absolvovali, ale i výsledkově, kdy jsme v řádné hrací době neprohráli ani jednou,“ připomněl Hrubec výhry nad Soči, Trenčínem i dvě vítězství nad rivalem z Vítkovic. Jedinou porážku utrpěl Třinec hned na startu přípravy v Olomouci, ale až po samostatných nájezdech.

Současný starosta Hrčavy Petr Staňo.
O nových zastupitelích je někde už jasno

„Za nás gólmany mohu říct, že jsme byli s přípravou také spokojeni. Střídali jsme se s Peterem (Hamerlíkem) ob zápas a už se těšíme na ostré zápasy. Zatím nevíme, jak nás přípravná utkání připravila na Ligu mistrů, ale myslím, že adekvátně. Jen je třeba do toho jít znovu s pokorou jako loni,“ dodal Hrubec.

Ten byl právě při posledním ročníku vyhlášen v silné evropské konkurenci nejužitečnějším hráčem celé Champions League, a to je už známka nějaké kvality! Jak se na nový ročník soutěže těší? „Hrozně moc. Je vidět, jak si Liga mistrů získává každým rokem větší a větší prestiž i oblibu, je to dáno účastí nejlepších evropských klubů v soutěži. Těším se i na samotné soupeře, i když máme jednu z nejtěžších skupin vůbec,“ uznal třinecký gólman.

Ruské Soči bylo pro Třinec skvělou prověrkou vlastních sil.Zdroj: Petr Rubal

Má pravdu. Stockholmský Djurgården je s počtem 16 titulů nejúspěšnějším týmem elitní hokejové soutěže ve Švédsku, nedělní soupeř Ocelářů – Tappara Tampere – se podobným způsobem dělí o primát zase ve Finsku. Domácí titul získal sedmnáctkrát. A norský mistr z Hamaru je sedminásobným vítězem norské ligy.

„Švédové, Finové, to je obrovská kvalita, ale i Storhamar má tým nabouchaný hvězdami. Skupina je obtížná, ale věřím, že překvapíme a postoupíme. I my máme kvalitu. Je ale potřeba začít malými krůčky, pak se dá něčeho dosáhnout,“ pravil Šimon Hrubec, jenž očekává výbornou diváckou kulisu.

MFK Vítkovice - FK Fotbal Třinec.
Třinec padl pošesté v sezoně. Tentokrát v derby

„Fanoušci za námi vždy stáli, jejich podpora je klíčová. Pamatuji si hlavně atmosféru z lednového semifinále s Jyväskylä, to byla nejlepší atmoška, jakou jsem tady za těch sedm let, co v Třinci jsem, zažil,“ zakončil jeden z třineckých lídrů.

Jízdní řád Ocelářů v LM

Pátek 31. 8. (17.30): Oceláři – Djurgården

Neděle 2. 9. (17.30): Oceláři – Tappara

Pátek 7. 9. (18.30): Djurgården – Oceláři

Neděle 9. 9. (18.00): Tappara – Oceláři

Úterý 9. 10. (17.30):
Oceláři – Storhamar

Úterý 16. 10. (19.00):
Storhamar – Oceláři