Bouchly v něm saze. Dvaadvacetiletý český hokejista Šimon Kubíček způsobil pořádný poprask v ECHL, která je třetí nejvyšší soutěží v zámoří. Obránce klubu Norfolk Admirals, který patří pod organizaci Winnipegu Jets, nedohrál utkání s týmem Adirondack Thunder poté, co předvedl nepochopitelný úlet.

Bývalý juniorský reprezentant, který si zahrál i na světovém šampionátu, dostal pět minut před koncem dvouminutový trest za držení. Vyloučení ale neunesl. Kubíčkovi ruply nervy a začal běsnit. Sudí ho tak poslali rovnou pod sprchu, což beka ještě víc vytočilo.

Při divokém odchodu z ledu začal máchat hokejkou, a když se v jednu chvíli ohnal, sekl lajnového rozhodčího. Kubíček chtěl nejspíš praštit do mantinelu, ale dvířka byla otevřená a tak trefil sudího.

Překvapivě nebyl suspendován

I když šlo o neúmyslné seknutí, očekávalo se, že český rabiát vyfasuje disciplinární trest. „Ten už by si neměl zahrát,“ měli jasno fanoušci na sociálních sítích. Jenže rodák z Jindřichova Hradec nebyl nijak suspendován. Kubíček se totiž hned v dalším utkání objevil znovu na ledě.

David Pastrňák
Každý ví, jak to mám s repre, říká Pastrňák. Teď ale myslí pouze na Stanley Cup

„To je tak stará škola, miluju to. Frajer vybouchne a další noc se ukáže na ledě, jako by se nic nestalo. Hokej v nižší lize prostě musíte milovat,“ napsal zámořský novinář Matt Reigle.

Kubíček si vysloužil nálepku zlého muže. V průměru má 150 testných minut za sezonu, což ho nejspíš stojí místo ve vyšší AHL.