Frk si zároveň odbyl i premiéru v dresu Los Angeles, se kterým podepsal v létě po konci v Detroitu dvouletou smlouvu. Český útočník pohotovými góly z předbrankového prostoru vyrovnal ve třetí třetině z 0:2 na 2:2. Frk, který dal minulou sezonu jen jednu branku ve třiceti utkáních, poslal zápas v předposlední minutě do prodloužení. Obrat dokonal Jeff Carter v čase 61:31. U jedné branky poražených asistoval uzdravený Radim Šimek.

Pastrňák bodoval v šestém utkání v řadě (2+8) a po hezkých kombinacích jeho útoku vstřelil první dva góly zápasu do odkryté branky Patrice Bergeron. Český útočník u úvodní trefy naznačil v přesilové hře střelu a přihrál mezi kruhy volnému Bergeronovi. Při druhém gólu vybojoval v útočném pásmu u hrazení puk, který Brad Marchand ideálně předložil střelci večera. Výhru stvrdil v závěru Brandon Carlo při hře Buffala bez brankáře.

Hokejista Philadelphie Flyers Jakub Voráček.
Hokejové hvězdy prozradily nejlepší splněná přání. Voráček měl radost z rukavic

Chicago brzy prohrávalo, ale už ve dvanácté minutě vedlo 3:1. Druhý gól dal z mezikruží Kubalík, který je mezi nováčky v tabulce střelců druhý s jedenácti zásahy. Další dvě slepené branky přidali Blackhawks na začátku závěrečné třetiny, přičemž u trefy na 5:1 si připsal asistenci David Kämpf.

Simon se gólově prosadil téměř po dvou měsících, během kterých si připsal jen čtyři asistence ve 23 utkáních. Český útočník otevřel v Nashvillu skóre z nenápadné akce, v níž prostřelil z levého kruhu brankáře Pekku Rinneho mezi betony.

David Rittich si připsal 28 zásahů a dovedl Calgary v Edmontonu k výhře 5:1. Po téměř dvou měsících si v NHL připsal prohru v základní hrací době Pavel Francouz, který s Coloradem podlehl doma Minnesotě 4:6. Český gólman, který od začátku listopadu zaznamenal bilanci devíti výher a jedné prohry v prodloužení, chytil 27 z 32 střel.

Jan Čaloun, Coma Team, ilustrační
Olympijského vítěze Čalouna pořád baví dávat góly. Chce hrát až do pětašedesáti!

Výsledky NHL:

Buffalo - Boston 0:3, New Jersey - Toronto 4:5 v prodl., NY Rangers - Carolina 5:3, Washington - Columbus 2:1 v prodl., Colorado - Minnesota 4:6, Winnipeg - St. Louis 4:5 v prodl., Chicago - NY Islanders 5:2, Edmonton - Calgary 1:5, Nashville - Pittsburgh 2:5, Anaheim - Vegas 4:3, San Jose - Los Angeles 2:3 v prodl.