Jak si z jednoznačné záležitosti udělat nervózní propadák? Hokejisté brněnské Komety mohou v této sezoně vyprávět. Proti Slavii ztratili v padesátém kole hokejové extraligy vedení 3:0 a prohráli 3:4 v prodloužení. Vítězný gól vstřelil v 63. minutě Michal Vondrka.

Brno - Slavia 3:4 v prodl. (3:0, 0:2, 0:1 - 0:1)

Modrobílí si tak zkomplikovali cestu do předkola. Právě Pražané na desátý celek tabulky stáhli manko a další rivalové se mohou přiblížit ještě víc. „Nezasloužili jsme si vyhrát. Chybělo nám všechno. Hráli jsme laxně. Takhle se o play off nebojuje. Musíme si každý sáhnout do svědomí,“ zlobil se brněnský obránce Tomáš Žižka.

Přitom v první třetině už tribuny v Kajot Areně málem slavily předkolo. Kometa se po opravě tvrzeného skla oklepala z tlaku a Roman Erat ve čtrnácté minutě zvyšoval už na 3:0. „Jenže jsme k vedení přišli dost lacino. Neodpovídalo skutečnému obrazu hry,“ všiml si domácí kouč Zdeněk Venera.

Slávisté si hned po první pauze vzali na ledě slovo a do konce už modrobílé k ničemu nepustili. „Řekli jsme si, že musíme pokračovat v dobré hře a můžeme utkání otočit,“ vyprávěl slávistický útočník Tomáš Pospíšil.

Ten zažíval hodně bláznivý večer. Do Prahy přišel na konci loňského roku právě z Brna. Vyprodaná Kajot Arena jej „uvítala“ bučením a transparentem „Welcome in the jungle“ – Vítej v džungli. Reagovali tak na jeho kritiku z předchozího vypjatého souboje v pražské O2 Areně, kdy Pospíšil o brněnských fandech řekl, že by měli zůstat v kleci. „Už na rozbruslení na mě pískali. Trochu jsem se z toho oklepal a reakce tolik nevnímal,“ prohlásil útočník.

Kometa si o špatný scénář koledovala od začátku. Do zápasu vstoupila mátožně, bez bojovnosti a tři slepené góly jen oddálily její kolaps. „Neřekl bych, že jsme hráli mizerně, ale trochu jsem tušil nebezpečí po vysoké výhře nad Vítkovicemi,“ přiznal Venera.

Už v 21. minutě zakončoval přesilovkový ťukes slávistický obránce Jan Dresler a snížil na 1:3. Kometa pak nevyužila přesilovku a Slavia vzápětí znovu udeřila. Dresler vystřelil od modré a Marek Tomica lehkou tečí poslal puk za Trvaje. „Stále jsme věřili, že zápas můžeme otočit,“ řekl slávistický asistent Jiří Čelanský.

Pražané pokračovali v tažení a po trefě Sklenáře si vynutili prodloužení. V něm se prokličkoval brněnskou obranou Michal Vondrka a rozhodl.

Brno stejně jako s Plzní a v Mladé Boleslavi neudrželo slibné vedení. „Jsem z toho špatný. Je to kolikátý takto prohraný zápas. Nevím, proč je nedokážeme v pohodě dotáhnout. Pořád vymýšlíme, děláme zbytečné chyby,“ mrzelo Žižku.

Jeho tým teď čeká třízápasová venkovní šňůra. A jejich rivalové cítí šanci.

Branky a nahrávky:
9. Žižka, 10. Erat (Petrovický, Holec), 15. Erat (Petrovický, Holec) - 21. Dresler (Vondrka, T. Pospíšil), 27. Tomica (Dresler, Vondrka), 45. Sklenář (Micka, Valach), 63. Vondrka (Kadlec). Rozhodčí: Fraňo, Hribik - Bejček, Charvát. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. Diváci: 7200 (vyprodáno).

Brno: Trvaj - Kováčik, Žižka, Vašíček, Bičánek, Malec, M. Hruška - Němec, L. Čermák, Dlouhý - Erat, Petrovický, Holec - T. Svoboda, Divíšek, Jakub Svoboda - Jaroslav Svoboda, H. Zohorna, Koreis. Trenéři: Venera a Oslizlo.
Slavia: Kopřiva (10. Furch) - Kadlec, Valach, Kuboš, Kolařík, Šulc, Dresler - T. Pospíšil, Dušek, Krenželok - Vondrka, T. Hertl, Tomica - P. Jelínek, Jaškin, J. Doležal - Žejdl, Micka, Sklenář. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann, Čelanský a Beránek.