Naposledy výběr kouče Vladimíra Růžičky nepřehrál německý Norimberk. V Edenu prohrál 2:3. Slávisté nevyzráli na Ledové Tygry už podruhé. 11. srpna nestačili na svého dlouhodobého letního soupeře 3:4.

„Sice jsme prohráli, ale po herní stránce jsme byli lepší. Bohužel hrubé chyby soupeř potrestal, navíc jsme zbytečně faulovali. Na to si musíme dávat pozor. Je vidět ale zlepšení, musíme v tom pokračovat,“ nepanikaří asistent trenéra Jiří Kalous.

Domácí se ujali vedení ve čtrnácté minutě, když využil přesilovku Tomáš Micka. Radost ale trvala pouze do poloviny utkání. Přišel obrat. V rozmezí čtyř minut druhé třetiny Norimberk vedl 2:1. „Bojovnost nám nikdo nemůže vytknout. Jen to chce všechno doladit,“ věří i gólman Adam Svoboda. Ten v poslední části kapituloval ještě jednou. Na druhé straně se radoval z gólu Jiří Doležal, ale nestačilo to. Poslední možnost k vyrovnání měli slávisté devětatřicet sekund před koncem. Hráli v šesti proti třem, ale ani tento pokus nebyl úspěšný.

„Máme mladý kluky. Zbytečně jsme chtěli, jako kdyby byl v puku diamant,“ ohodnotil spoluhráče Svoboda. Porážku svých bývalých kolegů sledoval i Radek Duda, který před pár dny skončil v ruském Chabarovsku. Naopak konce utkání se nedočkal jeden ze slávistických fanoušků. Byl vyveden - zlobil.