Hokejový obránce Slavie Petr Kadlec se v úterý stal teprve osmým hráčem, který v domácí nejvyšší soutěži odehrál 900. zápasů. Kapitán Pražanů před duelem s Litvínovem, který nakonec Slavia prohrála 3:4, dostal dres s číslovkou 900 a hodinky. Vysoký počet odehraných utkání v domácí nejvyšší soutěži ale čtyřiatřicetiletý bek nepřeceňuje.

"Já to beru normálně. Je to nějaká meta, hodně zápasů, ale beru to normálně," řekl Kadlec ČTK. Žádné statistiky si prý sám nevede. "Vždy jednou za rok nebo za dva někdo přijde a řekne mi, že mi budou dávat dres. Máš odehraných 800 nebo 900 zápasů. Já sám na to ale vůbec nekoukám," uvedl.

Jeden z nejzkušenějších obránců v extralize si prý nevede statistiky ničeho. "To vůbec," pousmál se. "Já jsem nikdy nic nepočítal a asi ani počítat nebudu. Pro mě to není důležité," řekl Kadlec, který by už v příští sezoně mohl překonat i metu 1000. zápasů. Musí být ale zdravotně v pořádku.
Kadlec není nejstarším hráčem Slavie, i tak by ale ten nejmladší, sedmnáctiletý Tomáš Hertl, mohl být skoro jeho synem. "Zvláštní by to bylo, kdyby to přišlo najednou. Ono, jak to jde postupně, tak mi to přijde normální, že přicházejí mladší kluci. Člověk si na to zvyká," uvedl Kadlec.

V extralize odehrál vysoký počet zápasů i proto, že nikdy nehrál v zahraničí. "Já se neohlížím zpět za tím, co bylo nebo co mohlo být. Člověk by mohl vždy říkat, co by bylo kdyby…," dodal Kadlec.

V roce 2003 podepsal roční smlouvu, ale startu v NHL se nedočkal a vrátil se do Slavie. Stejně tak i v roce 2007, kdy mířil do Omsku. Nakonec ale v Avangardu neprošel lékařskou kontrolou a vrátil se zpět do mateřského klubu. Za Slavii hraje nepřetržitě od roku 2000, předtím jen krátce hostoval v Plzni.