Magické devítky zaklely nabuzenou Plzeň

Plzeň - První utkání na západě Čech vyhrála překvapivě hladce Slavia 3:1.

24.3.2009

Radost Slavie.Foto: GetPhoto/Robin Drahoňovský

Do každé třetiny si Pražané přichystali jednu trefu. A vždy svítila na časomíře devítka. V 19. minutě se trefil Jelínek, ve 29. Micka a vše pečetil minutu a půl před koncem (tedy v 59. minutě) Bednář. Domácí v samotném závěru už jen snížili Dvořákem.

Sudí Mikula na začátku 5. minuty chyboval, za vysokou hůl Beránka, kterou trefil spoluhráče Hrušku, poslal na trestnou lavici plzeňského Cartelliho, domácí se ale v oslabení ubránili. Za čtyři minuty měli dvojnásobnou možnost ve dvou po sobě jdoucích vyloučeních Tomici a Jelínka hrát čtyři minuty pět na čtyři Západočeši, ale i Furch v brance Slavie se činil, gól nepustil. Minutu a půl před koncem první třetiny z nenápadné akce vystřelil přes obránce Jelínek a Chábera na jeho pokus nestačil - 0:1.

Hned v úvodu druhé části hry přehrál plzeňský mladík Kovář na buly zkušeného Bednáře, natlačil se před branku a poslal puk za Furchova záda. Mezitím ale Dvořák v souboji s Slobodou posunul branku, takže celou situaci musel posoudit videorozhodčí. Ten branku neuznal, za faul byl vyloučen hostující Svoboda. V obrovské příležitosti byl ve 26. minutě domácí kapitán Straka sám před Furchem, ale puk mu při pokusu o střelu sjel z hokejky a trefil jen betony hostujícího gólmana. Za tři minuty uhodilo podruhé na druhé straně. Obránce Sloboda se prosadil povedenou akcí až před branku, vystřelil, Chábera jen vyrazil před Micku, který bekendem rozvlnil plzeňskou síťku podruhé. Velký tlak si v závěru třetiny vytvořili domácí hokejisté při vyloučení Žižky, ale skóre se neměnilo.

Do třetí třetiny nastoupil v brance domácích místo Chábery junior Francouz. Slávisté vědomi si výměny brankáře začali víc střílet, ale bez brankového vyjádření. Francouz předvedl vynikající zákrok při akci Hrušky s Vondrkou ve 47. minutě. Tlak Plzně zesílil, Slavia se osvobozovala vesměs jen za cenu zakázaného uvolňování, ale na domácí hokejky se lepila při zakončení smůla. Pojistka vítězství hostů přišla necelé dvě minuty před koncem utkání. Při plzeňské hře bez brankáře se trefil Bednář přes bránícího Straku. Sedmnáct vteřin před koncem podtrhl účet zápasu povedenou střelou domácí Dvořák.

Ve středu pokračuje série na plzeňském ledě. Utkání začíná tradičně v 17 hodin.

Plzeň - Slavia 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Branky: 60. Dvořák (J. Kovář, Adamský) - 19. Jelínek (Sklenář), 29. Micka (Sloboda), 59. Bednář (Sloboda), vyl. 4:4, bez využ. Sudí: Minář, Mikula - Hlavatý, Tošenovjan. Diváků: 7481.

Stav série 1:2.

Sestava Plzně: Chábera (41. Francouz) - Čakajík, Benák, Dresler, Nedvěd, Pácal, Cartelli, Všetečka - Vostřák, Straka, Vlasák - Tomas, Kracík, Matějovský - Adamský, Jan Kovář, Dvořák - Kubica, Kubalík, Laš - Šinágl.
Slavia: Furch - Kadlec, Vašíček, Drtina, Žižka, Sloboda, Kolařík, Špelda, Vyhlídal - D. Hruška, Beránek, Tomica - Bednář, Červenka, Vondrka - Micka, V. Růžička ml., Doležal - Jelínek, Čermák, Sklenář.

24.3.2009 VSTUP DO DISKUSE
Předseda Strany zelených Matěj Stropnický.
5

Jsem gay, prohlásil den před volbami šéf zelených Matěj Stropnický

Předvolební debata Deníku: (zleva) Vít Rakušan, Markéta Pekarová-Adamová, Ivan Bartoš
12 51

Střípky z debaty: Šlechtová u pozadí koně, Bartoš v koloně či letmý polibek

/VIDEO/ Co by udělal předseda SPD Tomio Okamura, když by si minisytryně Katla Šlechtová zvrkla kotník? Proč se Michaela Marksová nerada fotí při výstupu z auta? Superdebata Deníku nebyla jen o politice.

Čtvrteční superdebata Deníku se nenesla jen ve vážném duchu. Do koalice by strany přítomných deseti zástupců nešly, ale lidsky se prý mají rádi.

Mladí se derou vpřed. Nový Zéland bude mít zřejmě nejmladší premiérku

Nový Zéland bude mít zřejmě nejmladší premiérku ve své historii. Po koaličních jednáních, která se táhnou již téměř měsíc, se vítězné strany voleb konečně dohodly. 37letá Jacinda Ardenová, v pořadí třetí a nejmladší žena ve vedení ostrovní země, dnes oznámila, že bude sestavovat vládu. Mladí lidé, kteří nedosáhli 40 let se ve vrcholové politice objevují čím dál častěji.