Sparta vstoupila do utkání lépe a svou převahu korunovala na začátku sedmé minuty Langhammerem. Za dvě a půl minuty se trefil ještě Ton a s hosty to nevypadalo dobře. Bleskovou odpověď nachystal Sailer, ke kterému se za tři čtvrtě minuty dostal odražený kotouč a karlovarský útočník neměl problém ho dostat za Přikrylova záda. V první třetině padlo jediné vyloučení, na jejím konci putoval za katr hostující Bombic, ale převahu o jednoho muže Sparta nevyužila.

Vstup do druhé části hry vyšel parádně domácím. Po osmnácti vteřinách šel na trastnou lavici za faul na Broše Košťál a Spartě stačilo 21 vteřin na zužitkování početní přavahy. Odražený kotouč trefil nad Mensatorovo rameno Výborný. Do konce druhé třetiny už se nikdo netrefil, za zmínku stojí dalších šest vyloučených hráčů, karlovarský Procházka si za protesty vykoledoval ještě osobní trest.

I do závěrečné části vstoupili sparťané lépe, než Karlovarští a během osmi minut vytáhli stav až na 5:1, když využili dvě přesilovky. Hosté ještě v 53. minutě snížili na 5:2, ale ani následná snaha už k pro ně lepšímu výsledku nevedla.

Druhé utkání prvního semifinále se hraje ve čtvrtek od 17 hodin.

Sparta - Karlovy Vary 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)

Branky: 7. Langhammer (Ton, Vykoukal), 9. Ton (Vykoukal), 21. Výborný (Kratěna, Pilař), 45. Vykoukal (Broš, Ton), 48. Kratěna (Broš, Výborný) - 10. Sailer (Černý), 53. Bombic (Kristek), vyl. 5:6, navíc Procházka (KV) 10 min., využ. 3:0, 8283 diváků.

Stav série 1:0.

HC Sparta Praha: Přikryl - Pilař, Gulaši, Vykoukal, Jan Hanzlík, Černošek, S. Hudec, Cunik - D. Výborný, Broš, Kratěna - Ton, Langhammer, Netík - Hromas, Koreis, Hrdel - Látal, Podlešák, Kafka.
HC Energie Karlovy Vary: Mensator – Němec, Řezníček, Mudroch, Prošek, Duben, Čutta, K. Černý, Bombic – Kumstát, Skuhravý, Košťál – Dej, Pech, Hluchý – Skladaný, Melenovský, M. Procházka – Sailer, Kristek, Zucker.
Rozhodčí: Šír, Šindler - Gebauer, Lederer.