Se zkušeným trenérem se třicetiletý forvard potkal už loni na společné štaci ve Slovanu Bratislava. „Vím, co od něj čekat, jaký styl vyznává a jak se chová v určitých okamžicích. Jinak to ale jako nějakou výhodu nevnímám,“ popisuje Řepík.

Bývalý hráč Sparty či Liberce, se kterým před třemi lety slavil mistrovský titul, se do Slovanu vrátil i po loňské anabázi. Ani tentokrát však nevydržel do konce sezony. Opakovaly se totiž tradiční trable bratislavského účastníka KHL.

„Byly problémy s penězi. Kádr se zase skládal pomalu. Pokud se situace nezlepší, tak to tam moc fungovat nebude,“ myslí si Řepík.

Rychlý konec

V klubové pokladně se tedy opět proháněly myši, a tak se mužstvo jako každý rok rozprodávalo. Slovan dosud není vypořádán se všemi hráči, včetně českého útočníka. „Nějaký měsíc nám ještě dluží,“ připouští.

Štace v Bratislavě je přitom pro české hráče ideální. Angažmá kousek za hranicemi a jako bonus možnost hrát nejlepší soutěž Evropy.

„Rodině se tam líbí, je to pěkné město. Lidi kolem týmu jsou fantastičtí, výborně se o nás starají,“ vyjmenovává Řepík klady.

I přes problémy, které prožil v posledních dvou sezonách, si dovede představit návrat na Slovensko.

„Musel bych ale vědět, že tým je zabezpečený. Situace má dvě strany. Pro nás hráče je to práce a měli bychom podávat nějaké výkony. Zároveň ale management musí plnit, na čem se dohodneme,“ zdůrazňuje.

Při loňském výprodeji se Řepík odebral pomoci pražské Spartě. Letos zůstal v KHL, kde se upsal Podolsku. „Byl jsem rád za nabídku. Po Bratislavě to bylo oživení. Mohl jsem bojovat o play-off, které jsme nakonec urvali. Sice bylo krátké, ale užil jsem si ho,“ vypráví.

S gigantem soutěže CSKA Moskva vypadl Viťaz nejrychlejším možným způsobem. „Bylo nad naše síly. Lepší, silnější, ve všem nás přehrálo. Série skončila zaslouženě 4:0,“ nevymlouvá se.

Dlouhá pauza

Poslední zápas tak Řepík sehrál 4. března. Před startem reprezentačního kempu si tři týdny odpočinul. V Praze ho čekal tréninkový restart. „Jeli jsme s rodinou na dovolenou. Párkrát jsem zašel do posilovny,

ale určitě ne každý den. Na ledě jsem nebyl vůbec. Sezona není jednoduchá, hodně se cestuje. Zápasy jdou rychle po sobě. Po ní si musíte oddechnout. Je pak dostatečná doba připravit se na mistrovství,“ myslí si muž se zkušenostmi z NHL.

Během sezony z Bratislavy s povděkem zmizel, za několik týdnů by se tam však rád objevil znovu. V reprezentačním dresu.

„Je to čest. Nejvíc, co může hokejista zažít. Navíc na Slovensku, kam dorazí hodně našich fanoušků. Může přijet i rodina. Určitě to bude super šampionát. Bylo by hezké se na něj dostat,“ podotýká odchovanec Sparty.

Beze strachu

Pro Řepíka se otevírá možnost startovat na čtvrtém šampionátu v řadě. Z evropských hráčů patří k nejlepším, a trenér Říha rád sází na zkušené.

„Vnímám, že patřím ke starším. Je tu dost mladých kluků, ale určitě mi nepřijde, že bych měl jisté místo. Bude záležet hlavně na výkonech, jaké budu podávat v zápasech. A těžko říct, kolik přijede hráčů z Ameriky,“ přemítá.

Účast hokejistů z NHL může zamíchat šancemi některých borců. „Že bych měl strach? To ne. Já budu dělat všechno pro to, abych se do výběru dostal. Záleží na trenérech, koho budou chtít. Určitě to není tak, že bych se modlil, aby nepřiletěli kluci z Ameriky,“ odmítá Řepík.

Čtvrtá účast v řadě je však velkým lákadlem. A pro Řepíka rozhodně není nesplnitelným cílem.