Kolem slovenské reprezentace je před startem tradičního mistrovství světa hráčů do dvaceti let, který letos proběhne opět za velkou louží v Kanadě, rušněji než kdy předtím. 

Nejprve se východní sousedé mohli pochlubit výjimečnými posilami do týmu, když příjezd na prosincový turnaj přislíbila stávající dvojka draftu NHL obránce Šimon Nemec a o chvíli později i nadějný forvard Filip Mešár. V těchto dnech však řeší slovenská kabina úplně jiné starosti.

Tři slovenští mladíci v prvním kole draftu: zleva Filip Mešár, Juraj Slafkovský a Šimon Nemec.
Draft NHL očima experta: Letos scházel klenot, slovenský hokej je na vzestupu

O nevídaný malér se totiž ve středu dopoledne postarali mladí hokejisté HK Nitra. Teprve osmnáctiletý talent Adam Sýkora, a ještě o jeden rok mladší kolega Ondrej Molnár se zúčastnili středoškolského florbalového turnaje, kde reprezentovali tým své školy.

Napadeného mladíka museli operovat

Konec jednoho ze zápasů však doprovázel incident, který okamžitě vyvolal rozruch po celém Slovensku. Podle informací ŠPORT.sk došlo k nedovolenému zákroku na Adama Sýkoru, jenž skončil s bolestivou grimasou až za mantinelem. Faulovaného mladíka se ihned vydali bránit jeho spoluhráči a na hřišti se po chvíli strhla potyčka mezi oběma týmy. 

V ní měl Sýkorův spoluhráč z Nitry Ondrej Molnár udeřit pěstí do tváře jednoho ze soupeřů, a dokonce mu tím způsobit zlomeninu obličejové kosti a několik vymlácených zubů. Napadený mladík byl následně odvezen do nemocnice, kde musel nakonec podstoupit operaci. 

Na místo činu byla poté přivolána i policie, která odvezla Molnára na stanici, kde byl slovenský reprezentant nucen podat vysvětlení. A ihned po jeho propuštění dali příslušníci státního orgánu zahájit trestní stíhání.

Ruská hokejová federace bude pykat za své chování po vypuknutí války na Ukrajině.
Trest za válečnou propagandu. Mezinárodní hokejová federace pohrozila Rusku

Podle jednoho ze svědků celého incidentu byl ovšem mladý hokejista mnohem agresivnější a měl dokonce napadnout i dalšího ze soupeřových hráčů. „V celém konfliktu byli hráči Nitry od začátku agresivnější. Naši kluci se snažili bránit spoluhráče, ale jim to bylo úplně jedno, napadali všechny,“ sdělil policii. 

„Ondrej Molnár naháněl dalšího našeho spoluhráče až k naší střídačce, kde s ním hodil o zem a začal ho kopat, dávat mu kolena na bradu, dokud mu nezapadl jazyk. Naštěstí nakonec nebyl vážně zraněný,“ dodal k hororovému dění na hrací ploše.

Start na juniorském MS v nejistotě

S vyjádřením poté přispěchalo i vedení nitranské školy, kterou slovenští junioři na turnaji reprezentovali. V něm je ovšem vylíčen malinko odlišný scénář, podle něhož měli být iniciátorem konfliktu hráči soupeře a Molnár zároveň tím, kdo svým úderem pouze reagoval na cizí útok. 

Ať už leží pravda kdekoliv, oba slovenští útočníci by se měli po víkendu hlásit na srazu juniorské reprezentace, jež zahájí přípravu na juniorské mistrovství světa v Kanadě. Jejich start v národním týmu je však kvůli incidentu na florbalovém turnaji nejistý.

Ondrej Molnár si dost možná nějaký čas v reprezentaci nezahraje.Ondrej Molnár si dost možná nějaký čas v reprezentaci nezahraje.Zdroj: Profimedia

„O tomto incidentu shromažďujeme veškeré informace, které následně vyhodnotíme a k dané věci zaujmeme konkrétní stanovisko,“ sdělil webu ŠPORT.sk mluvčí Slovenského svazu ledního hokeje Peter Jánošík. 

Adam Sýkora už zažil úspěšný draft NHL letos v létě, Molnára by mohla předběžná vstupenka do zámořského hokeje potkat v příštím roce. Tento kousek z florbalového turnaje si však za rámeček rozhodně nedá.