Zatímco Hadamczik má aktuálně k dispozici prakticky pouze jednoho brankáře, který aspiruje na post jedničky na nadcházejícím mistrovství světa, Šupler může vybírat z více adeptů.

Ze zámoří může teoreticky povolat dvojici Peter Budaj (Colorado), Jaroslav Halák (Montreal), z Evropy poté pardubického Jána Lašáka a dvojici Rastislav Staňa - Karol Križan, která proti sobě momentálně nastupuje ve finále švédské ligy.

"Z této situace se ale mohu jen těšit. Konkurence je vítaná, zvlášť na brankářském postu, na kterém jsme v minulosti měli občas problémy. Výkonnost brankářů jsme sledovali, jak se rozhodneme, je ale předčasné sdělovat," uvedl dnes Šupler. Důležité podle něj bude, aby brankářská trojice vytvořila správný tým a v mužstvu panovala pohoda.

Představitelé slovenského svazu již zveřejnili, že po skončení základní části NHL se k reprezentaci připojí obránce Milan Jurčina. V příštích dnech by poté měli svůj případný start potvrdit Zdeno Chára, Peter Bondra a do přípravného kempu se zřejmě zapojí i Juraj Kolník.