Jedna z největších osobností české extraligy si v kabině Bílých Tygrů vyklidí skříňku a vrátí se z Liberce zpět do Kanady za svou rodinou.

Hokejisté Sparty postoupili přes Liberec.
Sparta postoupila gólem ze 104. minuty. Motor je po 14 letech v semifinále

„Převládala ve mně prázdnota. Asi mi to úplně ještě nedochází, že už je konec,“ popisoval Šmíd své dojmy po vyřazení ve čtvrtfinálové sérii od Sparty. „Možná se směji, ale uvnitř jsem smutný,“ vyprávěl novinářům.

Šestatřicetiletý zadák strávil většinu kariéry v zámoří. V NHL odehrál za Calgary a Edmonton přes pět set utkání. S mateřským Liberec se chtěl rozloučit ziskem titulem. To ale nevyšlo.

„Sáhl jsem si na dno jak fyzicky, tak psychicky. Měl jsem operaci krční páteře, pak mě zase zastihla bederní páteř. Jsem schopný stále hrát. Několikrát jsem nad svým rozhodnutím přemýšlel. Někdy jsem si třeba řekl, že bych ještě nějakou sezonu přidal, ale potom si vzpomenu na svoje děti v Kanadě, kterým chybím. Je jim už sedm a tátu vedle sebe potřebují,“ vylíčil Šmíd.

Nový kouč Kari Jalonen na prvním tréninku české reprezentace.
FOTO: Poprvé pod Jalonenem. Je tu nový začátek. Cítil jsem energii, řekl Fin

Po návratu do Kanady, kde převezne nový dům, se chce věnovat skill-coachingu. „Ale teď si potřebuji trochu užívat volna.“