Hrůzostrašná smrt hokejisty v Anglii otřásla světem. Adam Johnson zemřel ve věku pouhých devětadvacet let. Při víkendovém utkání britské ligy mu soupeřova brusle prořízla hrdlo.

Hokej. Ilustrační snímek
Tragédie na ledě. Bývalý hráč NHL zemřel, brusle mu prořízla hrdlo

Truchlí i v Pittsburghu, kde uctili památku svého bývalého hráče před nočním zápasem s Anaheimem. Na obří kostce nad ledem bylo promítnuto video s nejdůležitějšími Johnsonovými momenty v nejlepší lize světa, včetně jeho jediného gólu v NHL, který vstřelil v rodné Minnesotě.

Hráči obou týmů se postavili kolem středového kruhu a při sledování záběrů měli slzy na krajíčku, někteří dokonce plakali. Fanoušci stáli a tleskali. Šlo o mimořádně dojemnou a emotivní chvilku. Penguins měli na černých přilbách nálepku „AJ 47“.

„Je to srdcervoucí,“ pronesl kapitán a lídr týmu Sidney Crosby, který je jedním ze sedmi současných hráčů, kteří s Johnsonem během jeho třináctizápasové štace v Pittsburghu sdíleli kabinu.

Byl šťastný, že hraje v NHL

„Je to obrovská tragédie. Neexistují žádná slova, kterými bych popsal, jak se cítím,“ hlesl trenér Mike Sullivan. I jeho smrt hokejisty drasticky zasáhla. „Byl to skvělý kluk, dobrý hráč. Bylo to privilegium být jeho trenérem,“ dodal.

Alexandr Ovečkin vede Washington jako kapitán už 14. sezonu v řadě
Putinův hrdina v krizi? Ovečkin se na startu NHL trápí, zájem klesá i mezi fandy

„Byl to opravdu milý chlapík, který tvrdě pracoval a měl skvělý přístup. Dělal to, co miloval, hrál hokej. Jsem rád, že jsme s ním mohli sdílet čas, kdy si plnil svůj sen hrát v NHL, a vidět, jak vstřelil svůj první gól ve svém rodném státě. Opravdu byl šťastný, že hraje v NHL,“ vzpomínal Crosby na vždy usměvavého parťáka.

Dojemný ceremoniál v Pittsburghu:

Zdroj: Youtube

K tragédii došlo během víkendového utkání britské soutěže mezi Nottinghamem a Sheffielddem. V jednom ze soubojů zasáhla brusle Johnsona tak nešťastně, že mu prořízla hrdlo. Nešťastný střet zavinil někdejší hráč Pardubic Matt Petgrave, kterého vyšetřuje policie.