Hokejisté Škody Plzeň padli ve druhém souboji čtvrtfinále na svém ledě s Olomoucí po prodloužení 2:3 a nenavázali tak na drtivé vítězství 8:1 z pondělního zápasu. Stav série je tak 1:1 na zápasy.

Boj nyní pokračuje dvěma duely v pátek a v sobotu v Olomouci, brány semifinále otevřou čtyři vítězství.

Hosté v úterý sice prohrávali 0:2, ještě v 59. minutě 1:2, ale stihli srovnat a hned v úvodu prodloužení rozhodli o svém vítězství.

„Dali jsme soupeři šanci a on ji využil. Na zápasy je to 1:1 a do Olomouce pojedeme s tím, že tam chceme urvat dvě vítězství,“ prohlásil bojovně plzeňský útočník Jan Kovář.

První čtvrtfinále HC Škoda Plzeň vs. HC Olomouc
Olomouc pykala za fauly. Na úvod čtvrtfinále dostala od Plzně osm branek

Hanáky spasil Holec, který v pondělí nehrál, ale včera vstřelil první olomoucký gól a poté v prodloužení vyslal i vítěznou střelu.

V brance hostů se místo Lukáše objevil Konrád. Hanáci přidali na pohybu, přesto v první třetině byla Plzeň aktivnější a dokázala využít své šance.

Oba celky přečkaly po jednom oslabení. Víc příležitostí si ve výhodě vytvořila Plzeň, jenže Stach trefil břevno a chvíli potom rozvibroval hostující tyčku Jones.

Když se síly srovnaly, šla Škodovka do vedení. Puk se po ose Gulaš – Kovář dostal na rozjetého Poura a ten z úhlu prostřelil Konráda.

„Najel jsem si do volného prostoru, Kovy mě ideálně našel, tak jsem vystřelil a spadlo to tam,“ popsal Pour svůj první gól v play-off.

Obrat dokonal Holec

Hostující Ondrušek pak fauloval Gulaše, obránce Moravčík v odplatě agresora srazil k ledu a při hře čtyři na čtyři přidala Plzeň druhý gól.

Vráblíkovo nahození od modré Konrád vyrazil a obránce Pulpán napálil kotouč z úhlu do sítě.

Ve druhé třetině už hosté srovnali s Plzní krok, Ostřížek ale ještě ztroskotal na gólmanovi Frodlovi. A před půlkou zápasu nekrytý Káňa z mezikruží trefil jen tyčku.

Plzeň ještě ukazovala svou sílu, ale uklidňující gól nevstřelila. Naopak hosté ve 44. minutě vykřesali naději, když Frodla bombou od modré překonal Holec.

Mora vycítila šanci. Zvlášť když vzápětí Indrák po skrumáži puk do olomoucké klece neprocpal. Škodovka ztratila tempo a Kohouti toho využili.

Střelu rozjetého Káni domácí gólman neudržel, puk však minul branku. V čase 57:53 si hosté vzali oddechový čas, Konrád zůstal na střídačce a Mora v šesti srovnala. Škůrkovu ránu od modré Frodl jen vyrazil a Jergl posunul zápas do prodloužení.

A v třetí minutě nastavení hosté obrat dokonali. Nahozený puk od modré se od Frodla odrazil k Holcovi, který už měl lehkou práci.

Libor Hájek.
Debutoval v NHL, vstřelil první gól a zranil se. Hájek zažil hektický březen