Po akcích českých útočných hvězd se Devils ujali v prostřední třetině vedení 2:1. Oba lídři českého olympijského týmu zaznamenali shodně gól a asistenci.

Nejdříve Eliáš vyrovnal střelou z levého kruhu, která šla pravděpodobně mimo, ale gólman Carter Hutton si ji lapačkou srazil do branky. Jágr pak před odchodem do kabin otočil skóre, když obkroužil branku a přesně zamířil z pravého kruhu. O těsné vedení ale New Jersey přišlo jedenáct sekund před koncem závěrečné hrací doby a vyrovnaný duel následně svým druhým gólem v utkání rozhodl obránce Shea Weber.

Přitom Nashville v této sezoně vyhrál jen ve dvou z 26 utkání, v nichž po dvou třetinách prohrával.

„Ale věděli jsme, že to můžeme otočit a vyhrát. Umíme hrát, když dáme první gól nebo vedeme, ale potřebujeme se naučit vyhrávat zápasy, které se nevíjejí dobře. Věřím, že nám v tom dnešní zápas pomůže," uvedl Weber po utkání, s nímž byl relativně spokojen i trenér hostů Peter DeBoer.

„Hráli jsme čtvrtý zápas v šesti dnech, který ve finále rozhodl jeden nešťastný odraz. Ale získali jsme bod, bereme ho a jdeme dál."

Parádní výkon Neuvirtha na vítězství nestačil

Gólman Michal Neuvirth zastavil 42 střel a v závěrečném rozstřelu šest ze sedmi nájezdů, přesto s Washingtonem podlehl v Detroitu 3:4.

Zápas v Detroitu rozhodl Patrick Eaves, jenž v sedmém kole nájezdů přelstil Neuvirtha střelou nad lapačku. „Je frustrující, že jsme byli tak blízko a nevyhráli. Alespoň jsme získali bod," řekl Neuvirth.

V utkání se blýskl i parádní zákrokem, když dorážku Gustava Nyquista do odkryté branky z bezprostřední blízkosti chytil reflexivně do lapačky. „Dal nám dnes šanci vyhrát," pochválil trenér Washingtonu Adam Oates výkon Neuvirtha, jenž si 42 zásahy vyrovnal osobní maximum.

Red Wings, kteří nastoupili k 3000. domácímu utkání v NHL, měli vítězství na dosah už v základní hrací době. Ale nejlepší kanonýr soutěže Alexandr Ovečkin v čase 59:53 vyrovnal.

Více už brankář Jimmy Howard, jenž chytal poprvé po zranění kolena, soupeři nedovolil a kryl i všech sedm pokusů Washingtonu v rozstřelu. „Cítil jsem se překvapivě dobře, koleno mě nebolelo. Je to dobré znamení, protože posledně, když jsem se vracel, jsem ho každou chvíli cítil," prohlásil Howard. Jedním z neúspěšných střelců v penaltách byl i Martin Erat.

Setoguchi se stal hvězdou Winnipegu

Plánovaná brankářská jednička pro Soči Ondřej Pavelec podpořil 23 zákroky výhru Winnipegu 4:3 nad Vancouverem, jeden gól vítězů dal Michael Frolík.

Hlavním hrdinou zápasu byl ale útočník Devin Setoguchi, který v 58. minutě svou druhou trefou v utkání rozhodl. Frolík ve 27. minutě zužitkoval pas Andrewa Ladda zpoza branky a upravil na 3:2.

New York Rangers porazili v derby Islanders 4:1 a navázali na dva dny starou výhru, kterou vybojovali pod širým nebem na baseballovém stadionu.

O svém dalším vítězství rozhodli třemi góly v závěrečných osmi minutách. Úspěšný večer domácích týmů v pátečním programu NHL podtrhla Carolina, která na svém ledě přehrála St. Louis 3:1.

Výsledky NHL

NY Rangers – NY Islanders 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)
Branky: 4. Boyle, 53. Brassard, 55. B. Richards, 60. McDonagh – 35. Okposo. Střely na branku: 37:39. Diváci: 18.006.

Carolina – St. Louis 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky: 4. Gerbe, 22. Skinner, 59. Sjomin – 10. Backes. Střely na branku: 31:28. Diváci: 16.035.

Detroit – Washington 4:3 po sam. nájezdech (0:1, 2:0, 1:2 – 0:0)
Branky: 23. Miller, 39. DeKeyser, 51. Nyquist, rozhodující sam. nájezd Eaves – 16. Chimera, 49. Wellman, 60. Ovečkin. Brankář Michal Neuvirth odchytal za Washington celé utkání, inkasoval tři branky z 45 střel a úspěšnost zásahů měl 93,33 procenta. Střely na branku: 45:29. Diváci: 20.066.

Nashville – New Jersey 3:2 v prodl. (1:0, 0:2, 1:0 – 1:0)
Branky: 7. a 62. Weber, 60. Legwand – 33. Eliáš (Jágr), 39. Jágr (Eliáš). Střely na branku: 33:26. Diváci: 17.207.

Winnipeg – Vancouver 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)
Branky: 7. a 58. Setoguchi, 6. Bogosian, 27. Frolík – 11. Edler, 25. Kesler, 52. Garrison. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval tři branky z 26 střel a úspěšnost zásahů měl 88,46 procenta. Střely na branku: 34:26. Diváci: 15.004.