Dynamo po pětatřiceti zápasech v sezoně 2023/2024 drží druhé místo v extraligové tabulce. V sezoně dokázalo hned sedmadvacetkrát vyhrát a jen osmkrát prohrát. Ať už jsou důvody jakékoliv, tak pardubický klub se rozhodl ukončit smlouvu s hlavním trenérem Václavem Varaďou. Ten tak východ Čech opouští v rozjeté sezoně. Hlavní tým přebírá jeho dosavadní asistent Marek Zadina. 

Václav Varaďa překvapivě skončil na lavičce Dynama Pardubice.
Dynamo pod lavinou otázek i vtípků. Konec Varadi zahltil sociální sítě

Ten působí v klubu již druhým rokem. Během minulé sezony stál v zádech Radima Rulíka a přispěl tak k velmi povedenému ročníku, kdy Dynamo vyhrálo základní část a v play off vybojovalo bronzové medaile. Zadinovi bude nově k ruce i historicky nejúspěšnější extraligový střelec Dynama Petr Sýkora. 

Důvody odchodu nejsou známé, ale dle vyjádření Dynama se právě pardubický klub rozhodl od smlouvy odstoupit. „Trenér Václav Varaďa není s platností od čtvrtečního večera trenérem A-týmu. Pardubický klub se rozhodl odstoupit od smlouvy. První mužstvo Dynama povede jako hlavní trenér Marek Zadina,“ uvedl klub bez dalších podrobností. „Život jde dál,“ dodal stroze k zásadnímu rozhodnutí majitel klubu Petr Dědek na sociální síti X.

Pardubice se postaraly o rekord

Fanoušci nejsou ale však s tímto vysvětlením vůbec spokojení… Někteří přispěvatelé poukazují i na fakt, že pardubický klub rozvázal v létě smlouvu s Radimem Rulíkem, který byl na východě Čech úspěšný…

Pardubice jsou čtvrtým týmem, který v této sezoně mění hlavního kouče. Už 23. září rezignoval po třech zápasech Patrik Martinec v Kometě Brno a tým převzal asistent Jaroslav Modrý. O měsíc později odstoupil Miloš Holaň z Vítkovic a nahradil jej Pavel Trnka, který se o 14 dní dříve stal jeho asistentem. Na začátku listopadu pak skončil v Mladé Boleslavi Jiří Kalous, jehož nástupcem je Richard Král.

Hokejový zápas čtvrtfinéle Ligy mistrů mezi HC Dynamo Pardubice a finským Lukko Rauma v pardubické Enteria Areně.
NEJ poloviny extraligy: Pardubice plní plán, trapný Bartošák i Tygr v extázi

Zajímavost? Varaďa se neslavně zapsal do dějin jako historicky první kouč v nejvyšší soutěži, kterého klub vyodil ve chvíli, kdy by tým na druhém místě tabulky. Dosavadními rekordmany byli Jan Neliba (Vsetín 1997/98), Alois Hadamczik (Třinec 1998/99) a Uwe Krupp (Sparta 2019/20). Tohle trio bylo odvoláno shodně z třetího místa.