Sparta – Karlovy Vary 8:4

Cestu za třetím vítězstvím v řadě začala Sparta aktivně. Nejprve sice Řepík neproměnil trestné střílení, o dvě minuty později ale propukla radost v O2 Aréně naplno, když se prosadil Buchtele. Toho o minutu později napodobil Chlapík a když se ve 22.minutě prosadil i Doležal, čímž vyhnal Filipa Novotného z branky Varů zdálo se, že je po utkání. Vary sice zásahy Vondráčka s Hladonikem korigovaly na 2:3, poté se ale rozjela opět Sparta.

Ta se trefila třikrát v rozmezí 150 sekund (Zikmund, Konečný a Polášek) a definitivně zlomila odpor soupeře. Karlovy Vary tak prohráli už popáté v řadě a nadále klesají tabulkou.

HC Sparta Praha - HC Energie Karlovy Vary 8:4 (2:0, 4:2, 2:2)
Branky a nahrávky: 9. Buchtele (Z. Doležal), 10. Chlapík (E. Thorell), 23. Z. Doležal (Tomov, Buchtele), 32. Zikmund (E. Thorell, Polášek), 33. Konečný (Z. Doležal, Tomáš Dvořák), 34. Polášek (E. Thorell), 51. Řepík (R. Horák, D. Kaše), 60. Zikmund (Konečný) - 25. Vondráček (Parkkonen), 28. Hladonik (Flek), 41. Flek (Pulpán, Kracík), 50. T. Rachůnek (Kohout). Rozhodčí: T. Horák, Hejduk - Gerát, Hynek. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:2. Diváci: 6134.
Sestavy:
Sparta: Salák - Moravčík, Mikliš, T. Pavelka, Polášek, M. Jandus, Tomáš Dvořák, Tomov - Řepík, R. Horák, D. Kaše - Chlapík, Sobotka, E. Thorell - Z. Doležal, Zikmund, Buchtele - Konečný, D. Vitouch, Prymula. Trenér: Jandač.
Karlovy Vary: F. Novotný (23. Habal) - Plutnar, Parkkonen, Pulpán, Dlapa, T. Hanousek, T. Havlín, M. Rohan - Flek, Hladonik, T. Rachůnek - O. Beránek, Kulich, Průžek - Kohout, Kracík, Koblasa - Vondráček, Osmík, Redlich. Trenér: Pešout.

Plzeň – Zlín 4:1

V roli jasného favorita nastupoval Plzeň do utkání s posledním Zlínem, kterou taky od začátku naplňovala. Na zásah Jakuba Kindla sice odpověděl Tomáš Mikúš, poté už ale začal úřadovat Švéd Ludwig Blomstrand. Šikovný útočník si připsal gól a dvě asistence a výrazně přispěl k sedmé prohře Zlínu za sebou. V jeho dresu se navíc do konce utkání za hrubost nechal vyloučit kapitán Pavel Kubiš.

HC Škoda Plzeň - PSG Berani Zlín 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 2. J. Kindl (G. Thorell, Kvasnička), 33. G. Thorell (Blomstrand, Dzierkals), 51. Blomstrand (Bulíř), 53. Bulíř (Blomstrand, Jiříček) - 25. T. Mikúš (Honejsek, Žižka). Rozhodčí: Pešina, Pilný - Brejcha, Votrubec. Vyloučení: 5:4, navíc Žižka (Zlín) 5 min a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 2675.
Sestavy:
Plzeň: Miroslav Svoboda - Čerešňák, L. Kaňák, Jiříček, Graňák, J. Kindl, Kvasnička - Schleiss, Kodýtek, Kantner - Dzierkals, Mertl, M. Lang - Bulíř, G. Thorell, Blomstrand - Malát, F. Přikryl, F. Suchý. Trenéři: Baďouček a M. Říha ml.
Zlín: Kašík - Gazda, P. Trška, O. Němec, Talafa, Dluhoš, Žižka - Karafiát, Hejcman, T. Mikúš - Šlahař, Honejsek, Okál - Flynn, A. Zbořil, Kubiš - R. Veselý, P. Sedláček, Köhler - od 25. navíc Sebera. Trenér: Martin Hamrlík.

České Budějovice – Vítkovice 1:2 po prodloužení

Velmi bojovné utkání bylo k vidění v Českých Budějovic, kde diváci viděli dohromady pouze 50 střel na branku. Gólový účet zápas otevřel Jakub Valský, ve třetí třetině poslal utkání do prodloužení Rostislav Marosz. Ve druhé minutě nastaveného času o vítězství Vítkovic rozhodl teprve jedenadvacetiletý útočník Petr Fridrich, který se postaral o čtvrtou prohru Motoru z pěti utkání na domácím ledě.

Motor České Budějovice - HC Vítkovice Ridera 1:2 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 13. Valský (M. Hanzl, Percy) - 47. Marosz (Roberts Bukarts), 62. Fridrich (Flick). Rozhodčí: Šír, Obadal - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. Diváci: 5522.
Sestavy:
České Budějovice: Hrachovina - Percy, Bindulis, Šenkeřík, Piskáček, Vráblík, Štencel, Štich - Valský, D. Voženílek, Abdul – Gulaš, Pech, J. Ondráček – Chlubna, M. Hanzl, Holec – Karabáček, Michnáč, M. Beránek. Trenér: Modrý.
Vítkovice: Stezka - R. Polák, Plášil, Gewiese, Galvinš, Machů, Koch, L. Kovář - Roberts Bukarts, Marosz, L. Krenželok - Svačina, J. Hruška, Dej - M. Kalus, Flick, Fridrich - Afanasjev, Chlán, R. Bondra. Trenér: Holaň.

Litvínov – Hradec Králové 3:4

Hosty poslal hned po 25 sekundách do vedení kapitán Smoleňák, Litvínov ale následně zvrátil vývoj utkání a ve 28. minutě vedl 3:1. Pak se ale domácí začali bránit, což je stálo cenné vítězství a třetí výhru v řadě. Nejdříve se trefil Perret, poté podruhé trefil Smoleňák a o necelé dvě minuty později se znovu trefil Perret, který duchapřítomně tečoval střelu Aleše Jergla.

HC Verva Litvínov - Mountfield Hradec Králové 3:4 (1:1, 2:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 11. P. Straka (Irving, A. Kudrna), 25. P. Zdráhal (L. Stehlík, Gerhát), 28. Estephan (Stříteský, Irving) - 1. Smoleňák (Oksanen), 32. Perret (Gaspar, Jergl), 47. Smoleňák (Cingel), 49. Perret (Jergl). Rozhodčí: Hodek, Sýkora - Lederer, Rožánek. Vyloučení: 3:3, navíc Irving - Perret oba 5 min. Využití: 2:0. Diváci: 2663.
Sestavy:
Litvínov: Godla - Irving, Hrbas, Stříteský, Balinskis, Demel, D. Kolář, D. Zeman - Jarůšek, Gerhát, P. Straka - P. Zdráhal, Estephan, A. Kudrna - F. Lukeš, V. Hübl, Pospíšil - Havelka, Latta, L. Stehlík. Trenér: Országh.
Hradec Králové: Š. Lukeš - Blain, Nedomlel, F. Pavlík, Gaspar, McCormack, Kalina, Šalda - Smoleňák, Cingel, Oksanen - Orsava, Lalancette, Lev - Jergl, Kevin Klíma, Perret - P. Šimek, Koukal, Pilař. Trenér: T. Martinec.

Mladá Boleslav – Kladno 3:0

Rytíři se museli během utkání obejít bez Jaromíra Jágra, který se v předešlém zápase zranil a dění tak sledoval pouze z lavičky. Extraligu vedoucí Boleslav přehrála předposlední Kladno jasně 3:0, o čemž svědčí i počet střel (34:19). O zásahy Bruslařů se postaral Kelemen, Kotala a Raška, kteří se podíleli na třetí výhře Boleslavi v řadě. Naopak Kladno si připsalo čtvrtou prohru za sebou.

BK Mladá Boleslav - Rytíři Kladno 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Kelemen (D. Moravec), 22. Kotala (D. Šťastný, Claireaux), 58. A. Raška (Claireaux). Rozhodčí: Mrkva, Kika - Lučan, Kis. Vyloučení: 5:9. Využití: 2:0. Diváci: 3379.
Sestavy:
Mladá Boleslav: Krošelj - Ševc, Pýcha, Pláněk, D. Moravec, Bernad, Jánošík, Šidlík - D. Šťastný, Fořt, Kelemen - P. Kousal, O. Najman, Lunter - A. Raška, Claireaux, Kotala – J. Stránský, Bičevskis, Eberle. Trenéři: R. Rulík a Patera.
Kladno: Bow - Dotchin, Kehar, Wood, Baránek, J. Suchánek, Donaghey, Nilsen – Kristo, Plekanec, Hlava – M. Beran, Kubík, Dvořáček – Melka, M. Filip, Račuk – O. Bláha, Pitule, Hajný. Trenér: D. Čermák.

Pardubice – Olomouc 0:1 po prodloužení

Utkání rozhodl jedinou brankou v prodloužení útočník Olomouce Petr Kolouch, který zařídili čtvrtou výhru Hanáků z posledních pěti zápasů. Za zmínku stojí tradičně výborná návštěva – do pardubické Enteria Arény dorazilo 8468 diváků.

HC Dynamo Pardubice - HC Olomouc 0:1 v prodl.
Branka a nahrávka: 64. Kolouch (Strapáč). Rozhodčí: Pražák, Ondráček - Pešek, Malý. Vyloučení: 4:2. Bez využití. Diváci: 8468.
Sestavy:
Pardubice: Frodl - Nakládal, J. Mikuš, Košťálek, Robertson, Hrádek, J. Kolář, Vála, J. Zdráhal - Blümel, Poulíček, Paulovič - A. Musil, R. Kousal, Camara - Cienciala, O. Roman, Říčka - O. Rohlík, Anděl, Koffer. Trenér: R. Král.
Olomouc: J. Sedláček - T. Černý, Ondrušek, Škůrek, Švrček, Dujsík, Řezníček, Rašner - Kucsera, Krejčí, J. Káňa - Navrátil, J. Knotek, Olesz - Kunc, Nahodil, Klimek - Bambula, Kolouch, Strapáč. Trenéři: Moták a J. Tomajko.