Poprvé pod vedením nového trenéra Petera Oremuse hokejisté Vítkovic nebodovali. Na Spartě se střelecky ani jednou neprosadili a prohráli 0:2.

Sparta - Vítkovice 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)

S příchodem kouče Oremuse staví Vítkovice svou hru na precizní defenzivě a přináší to úspěchy. V uplynulých čtyřech zápasech nedostali Ostravané ze hry více než gól.

Na Spartě však inkasovali už v první třetině, která dala ráz celému utkání, dvakrát. Pražany poslal do vedení v přesilovce pět na tři Ton, který 61 vteřin před první pauzou připravil gól pro Pacovského. „První třetina nám bohužel vůbec nevyšla. Dostali jsme gól v oslabení tři na pět po zbytečném faulu, druhé brance předcházela naše chyba," litoval Roman Szturc.

„Bylo důležité, že jsme rychle využili přesilovku pět na tři, které se nám v poslední době daří. Byla třetí za tři zápasy a i z té padl gól. Zvedlo to celý tým," vykládal Petr Ton. „Po výměně trenéra Vítkovice výborně brání. Mají jeden štít, další čtyři stojí mezi červenou a obrannou modrou čárou. Nám se to ale podařilo u druhé branky překonat," pochvaloval si Ton.

Vítkovice se více tlačily dopředu, ale stále myslely na zadní vrátka. Na první šanci zápasu si musely počkat až do poloviny zápasu. Roman si zblízka na Neuvirtha nepřišel.

Ostravané převzali iniciativu, byli stále nebezpečnější, ale kontaktní branka nepřicházela. Neujal se ani odvážný výpad Šedivého a dorážka Strapáče. „Od druhé třetiny jsme je začali více napadat, častěji jsme byli v útočném pásmu a dostávali Spartu pod tlak. Jenže ani jednu šanci jsme nevyužili," smutnil Szturc.

Do hry mohl vrátit Vítkovice už po 16 vteřinách třetího dějství Klimek, jenže Neuvirth zaklapl betony včas a dál živil šanci na první čisté konto v extralize.

Tři minuty před koncem si vzali hosté oddechový čas a zkusili to v šesti hráčích. Šanci měl ještě Húževka, ale nedal. „Rozhodla první třetina a naše nedisciplinova­nost," přiznal vítkovický kouč Peter Oremus. „Ve druhé a třetí třetině jsme se zlepšili, vytvořili si šance, ale gól nedali. A bez gólu ještě nikdy nikdo zápas nevyhrál," dodal Slovák Oremus.

Branky a nahrávky: 12. P. Ton (Sičák), 19. Pacovský (P. Ton, J. Hlinka). Rozhodčí: Hodek, Fraňo - Bejček, Charvát. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Diváci: 5116.

Sparta: Neuvirth - Milam, Sičák, Krstev, Gřegořek, Philipp, Vallin - Hovorka, Broš, Tenkrát - P. Ton, J. Hlinka, Pacovský - Sekáč, Přibyl, I. Rachůnek - S. Treille, Foster, Bahenský. Trenéři: Jandač a Votruba.
Vítkovice: Šindelář - R. Polák, Barinka, Sloboda, Rehák, Malík, Kuba, L. Kovář, Voráček - Ujčík, Burger, Klimek - Huna, Roman, Svačina - Bartánus, Strapáč, R. Hruška - Šedivý, Húževka, Szturc. Trenéři: Oremus a Svozil.