Kempný může nastoupit do nedělního duelu na ledě mistrovského Třince, ve kterém hokejisté Sparty mohou rozhodnout o postupu do finále. Sérii totiž vedou 3:0 na zápasy. Obránce Pražanů sice předchozí zápas po nebezpečném faulu na Hrehorčáka nedohrál, disciplinárka však po přezkoumání zákroku rozhodla, že Kempného trestat nebude.

Sparta porazila Třinec i potřetí a je výhru od finále:

Zdroj: Youtube

"Naražení na mantinel proběhlo zezadu, ale podle dostupných záběrů byl zákrok v počáteční fázi vedený z boku a v okamžiku jeho provedení se faulovaný hráč otočil zády. Sám se vystavil do zranitelné pozice, přičemž již nebylo možné zákroku ze stany Kempného zabránit. V tomto případě DK ELH rozhodnutím svého předsedy rozhodla, že trestání spadalo do kompetence rozhodčích příslušného duelu," zdůvodnila disciplinární komise.

Třetí zápas semifinále play-off hokejové extraligy Oceláři Třinec - Sparta Praha 2:3 v prodloužení (6. 4. 2024).
Mistr padl na domácím ledě v prodloužení a hrozí mu konec sezony

Verdikt šéfa komise Viktora Ujčíka pobouřil fanoušky Ocelářů, neboť Daniel Voženílek za podobný zákrok na Filipa Chlapíka ve druhém utkání série v Praze vyfasoval po odvolání stopku na jeden zápas. "Dvojitý metr. No já nevím, něco tady smrdí," povzdechl si jeden příznivců Třince síti X.

"Jenže Kempný dostal stopku už v zápase… k tomu dlouhá přesilovka… nebylo by fér přidat další," reagoval fanoušek Sparty.

"Jednou z výhod sociálních sítí je, že minutu po zápase u se všichni odborníci z gauče vyjadřují k rozhodnutím rozhodčích, kteří jsou přímo na ledě. To budeme zpochybňovat každý písknutí? Jsou nějaký pravidla podle kterých pískaj. Jestli je to Voženílkův negól, vyloučení nebo Kempný," napsal na X vítěz Stanley Cupu Jiří Hrdina. "Mistři, co všechno zpochybňují, jenom dělají zlou krev," dodal.