Svěřenci trenéra Uweho Kruppa jedou dobývat baštu Jaromíra Jágra v dobrém rozmaru. Není divu: jdou od vítězství k vítězství a bezpečně vedou ligovou tabulku. S kladenskými Rytíři se v této sezoně utkají podruhé. Před třemi týdny je doma před vyprodanými tribunami rozstříleli 6:2. Favoritem je Sparta i dnes.

„Na náladě v kabině je znát, že se nám daří a vše je v pohodě. Snažíme se pořád trénovat, poctivě se připravovat na každý zápas. Nic nepodceňujeme a užíváme si to,“ hlásí útočník Robert Říčka, který ve středu přispěl gólem a asistencí k vítězství 3:1 ve Vítkovicích.

Sparťanům to jde nejen v ofenzivě, ale především v obraně: v posledních dvou utkáních inkasovala jen jednou. „Oba gólmani nás hodně drží, vezeme se na vítězné vlně. Takže zvládneme i některé zápasy, ve kterých nám nejde úplně podle našich představ. Gólmani to zavřou a nám stačí na výhru dva tři góly,“ dodal Říčka.

Pokud jde o Kladno, to je před dnešním duelem deváté a naposledy padlo v Plzni. „Musíme být více disciplinovaní a zbytečně nefaulovat. Sparta v prvním utkání hodně vyrážela do brejků z druhé vlny, na si musíme dát také pozor,“ upozornil forvard Ladislav Zikmund.

Zajímavost na závěr: I když za Rytíře válí legenda jménem Jágr, svůj domácí stadion v této sezoně zatím vyprodali jen jednou. Přijde plný dům alespoň na vedoucí tým tabulky?